2024 27 balandžio

Rezultatyvumo rekordus gerinę klaipėdiečiai, juos aptemdė pralaimėjimu

Klaipėdos „Neptūnas“ Utenoje 84:85 nusileidęs „Juventus“ penketukui, patyrė aštuntą pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate.

70 dienų traumą gydęs ir Aukštaitijoje aikštelėje pasirodęs įžaidėjas Žygimantas Janavičius rungtyniavo 25 min., per jas pelnė 10 taškų, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir neišvengė 5 klaidų.

Uostamiesčio klubas rungtynėms prasidėjus sulaukė šalto dušo – 2:12. Tai akimirksniu pažadino iš vakaro į Uteną atvykusius klaipėdiečius. Iki kėlinio pabaigos Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai šį skirtumą sumažino perpus.

Antrojo kėlinio pradžia „Neptūnui“ susiklostė sėkmingai. Uostamiesčio vyrai, ypač pasistengė Džiugas Slavinskas ir Tadas Pažėra, išlygino rezultatą – 22:22, o vėliau ir persvėrė jį – 28:26, 32:25.

Antroje mačo pusėje užvirė atkakli kova – švieslentė rodė lygybes – 50:50, 60:60, 70:70.

Likus žaisti tris minutes, po Beno Griciūno dvitaškio, „Neptūnas“ išsiveržė į priekį 82:79. Tačiau prieš prasidedant paskutinei minutei Ignas Vaitkus tritaškiu persvėrė rezultatą šeimininkų naudai – 84:82.

Aukštaičiams pirmaujant trimis taškais, klaipėdiečiai atakai turėjo 5 sekundes. Mesti tritaškį buvo patikėta Giedriui Stankevičiui. Po jo netaiklaus šūvio, kamuolį sugriebęs Ž.Janavičius iš po krepšio pelnė du taškus. Tačiau to buvo maža.

Nesėkme paženklintame susitikime „Neptūnas“ iš toli realizavo vos 26 proc. metimų iš toli (5 iš 19), kai „Juventus“ – 8 iš 17 (46 proc.).

Rezultatyviausias karjeros rungtynes lygoje sužaidė 20-metis klaipėdietis Klaidas Metrikis, per 24 min. pelnęs 15 taškų. Naują rezultatyvumo rekordą užfiksavo ir 13 taškų surinkęs D.Slavinskas.

„Juventus“ ekipoje žaidęs klaipėdietis Marius Runkauskas nuostolių gimtajam miestui nepadarė. Žaidęs 5 min., jis netaikliai metė vieną dvitaškį, varžybas baigė be naudingumo balų.

„Juventus“ – „Neptūnas“ 85:84 (18:13, 20:26, 25:24, 22:21).

„Neptūnas“: K. Metrikis – 15, D. Slavinskas – 13, T. Pažėra, B. Griciūnas – po 12, Ž. Janavičius – 10, M. Jogėla – 9, E. Šaulys – 5, M. Mažeika, N. Giga – po 4.