2024 14 birželio

Klaipėdietis T. Simaitis dar kartą pirštines iškeitė į fraką

Gruodžio 29-ąją 30-metį švęsiantis Vilniaus „Riterių“ futbolo klubo narys klaipėdietis Tadas Simaitis šiomis dienomis tapo sostinės komandos sporto direktoriumi.

2019-ųjų čempionatui įpusėjus į „Riterių“ vienuolikę atvykęs klaipėdietis netrukus išsikovojo nuolatinę vietą vartuose, o prieš 2020-ųjų sezoną buvo išrinktas ir komandos kapitonu.

Nepaisant neblogų asmeniškai metų, vartų sargas padėjo tašką profesionalaus sportininko karjeroje.

 „Praėjusio sezono žaidimas aikštėje šiam apsisprendimui įtakos neturėjo. Pagrindinis veiksnys, kodėl iškeičiu futbolo batelius į kostiumą – mano asmeninės ateities vizija. Save matau klubo valdyme, todėl tai puiki proga žengti žingsnį šia linkme. Iniciatyva buvo abipusė, jau kuris laikas su vadovais kalbėjome apie tokią galimybę. Džiaugiuosi, kad diskusija virto realybe. Žinoma, gaila, kad aktyvios sportinės karjeros metais  nesugebėjau tapti nei šalies čempionu, nei laimėjau Lietuvos taurę, tačiau tikiu, kad ant aukščiausių pakylų pakopų pavyks užlipti būnant naujoje rolėje“, – apie ambicijas kalbėjo T. Simaitis.

Pirmą kartą klaipėdietis su aktyviuoju futbolu atsisveikino prieš dvejus metus, kai sutiko būti „Jonavos“ klubo vadovų būryje.

„Esu žmogus, kuris nuolat stengiasi tobulėti, kažko išmokti. Dėl to drąsiai galiu teigti, kad šįkart turiu sukaupęs daugiau žinių ir kompetencijų. Kuo skirsis mano darbas Jonavoje ir čia? „Riterių“ organizacija yra daug aukštesnio lygio nei buvusi mano, kaip sporto direktoriaus, stotelė“, – komentavo vartininkas.

Naujasis klubo sporto direktorius, kalbėdamas apie pareigas, neslėpė, jog pirmoji jo užduotis – suformuoti komandą kitam sezonui.

„Riteriai“ visuomet kėlė aukštus tikslus, aukšti jie lieka ir 2021-iems. Būsiu tas žmogus, kuris prižiūrės, kad mūsų klubo sportinė pusė keliautų tinkama linkme. Puikiai pažįstu visus klube esančius žmones, todėl galvoju, kad tai palengvins mano darbų pradžią.

Tikiuosi, kad bendraudamas su žaidėjais, treneriais, administracija surasiu sąlyčio tašką, kuris sujungs visas grandis bei padės siekti rezultato. Be abejonės, naujokų tikrai bus. Nenoriu kalbėti apie kažkurias konkrečias pozicijas aikštėje, bet faktas, kad stiprinsimės, – teigė T. Simaitis, ir pridūrė, jog jau šiemet, būnant kapitonu, dažniau teko atstovauti komandai tam tikrais klausimais, spręsti kilusias problemas ar organizuoti bendrą laisvalaikį.

Panašios užduotys T. Simaičio laukia ir ateityje, tik atsakomybių dirbant klubo vadovybėje teks prisiimti daugiau.

 „Vertinu pagarbą, atvirumą – šiais principais vadovausiuosi ir bendraudamas su kolegomis jau kaip sporto direktorius“, – kalbėjo drabužinėje idėjiniu lyderiu buvęs T. Simaitis.

Galime prisiminti, kad praėjęs sezonas „Riteriams“ buvo itin nesėkmingas ir komanda tarp šešių ekipų liko paskutinė. Šis rezultatas lėmė, jog vilniečiai pirmą kartą po šešerių metų nedalyvaus UEFA Europos lygos turnyro atrankoje.

 „Akivaizdu, kad kiti metai tokie blogi būti negali – komandai reikia susitelkti, eiti viena kryptimi. Visi klubo nariai privalo žinoti, ko siekiame, sunkiai ir nuoširdžiai dirbti. Laukia sunkus laikotarpis, bet tikiu mūsų sėkme“, – neabejojo T. Simaitis.

Grįždamas prie komandos sudėties formavimo, Tadas pabrėžė, jog lietuviai liks klubo pasirinkimų prioritetu. Jo teigimu, „Riteriai“ visada buvo ta organizacija, kuri sukuria palankiausią aplinką ir galimybes jaunų futbolininkų tobulėjimui, todėl nereiktų abejoti, jog 2021-aisiais komandą papildys ir mūsų šalies atstovai.

 „Tikiu, kad planuojamas dešimties komandų čempionatas būtų įdomesnis tiek futbolo fanams, žaidėjams, tiek ir visai futbolo bendruomenei. Kokią įtaką tai turės mano darbui? Be jokios abejonės, žaidėjai gaus daugiau pasiūlymų iš įvairių klubų, todėl juos prisivilioti į savąją pusę bus sudėtingiau. Bet nuo to futbolas tik įdomesnis. Laukia kovos ne tik aikštėje, bet ir derybose“, – pabrėžė iššūkius mėgstantis T. Simaitis.

Pasak klaipėdiečio, A lygos čempionato formatas ir rungtynių skaičius tiesiogiai koreliuosis su pasiruošimo procesu.

 „Riterių“ futbolo klubo inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *