„Neptūno“ komanda neįteikė dovanos savo „centrui“ – S. Galdikui

Klaipėdos „Neptūnas“, nepasipriešinęs Kauno „Žalgiriui“, pralaimėjimu pradėjo naujuosius metus. Tuo pačiu nenudžiugino 34-ąjį gimtadienį sekmadienį šventusį ekipos vidurio puolėją Simą Galdiką.

Daugkartiniai Lietuvos čempionai uostamiestyje pranoko šeimininkus 30 taškų skirtumu – 104:74.

„Susitikome su skirtingo lygio komanda, Eurolygos klubu, – po pralaimėjimo kalbėjo T. Gaidamavičius. – Mes gal kažkiek buvome atsipalaidavę, nes nuo rungtynių pradžios varžovams leidome laisvai žaisti. Kontakto buvo per mažai. „Žalgiris“ per pirmąjį kėlinį sugebėjo pataikyti 8 tritaškius. Tai superinis rezultatas. Nespėjome teisingai keistis gynyboje, vėliau kažkiek pradėjome žaisti, tačiau „Žalgiris“ nebuvo linkęs atsipalaiduoti. Kauniečiai daugiausiai žaidė savo pagrindiniu penketu, todėl ir rezultatas toks.“

Klaipėdiečių bėdos prasidėjo nuo pradžių, kai svečiai rungtynes pradėjo išsiverždami į priekį 9:0. Nors „Neptūnas“ per pirmąjį kėlinį pataikė 5 tritaškius iš 7, tačiau „Žalgirio“ artilerija atsakė net 8 taikliais tolimais šūviais iš 12, leidusiais greitai įgyti dviženklį pranašumą.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ persvara pasiekė 20, o trečiajame kėlinyje – 30 taškų ribą, kuri tarp komandų išsilaikė iki pat rungtynių pabaigos.

Abi ekipos identišku taiklumu atakavo iš toli – tikslą pasiekė po 13 tritaškių iš 24 (54 proc.).

„Tritaškių pataikymas geras. Dar teigiamas dalykas yra tai, kad pavyko keisti žaidėjus, prieš tokio lygio komandą gavo pasireikšti jauni krepšininkai. Aišku, buvo rizika dėl rezultato, tačiau norisi augimo. Mes sau keliame kitas užduotis“, – teigė T. Gaidamavičius.

„Neptūno“ gretose debiutavo 19-metis gynėjas Lukas Kreišmontas, sulig antrojo kėlinio pabaiga pataikęs iš toli. Iš viso 197 cm krepšininkas per 3 min. pelnė tritaškį, atkovojo kamuolį ir kartą suklydo.

Puikias rungtynes sužaidė kitas „Neptūno“ talentas Nojus Mineikis, įmetęs visus tris tritaškius, pataikęs dvi baudas iš trijų ir per 13 min. pelnęs 11 taškų.

Dėl smulkių sužeidimų šiose rungtynėse nežaidė kapitonas Martynas Mažeika bei snaiperis Aidas Einikis. Šie krepšininkai galbūt žais Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio susitikime, kuris vyks sausio 7-ąją.

„Turime problemų dėl smulkių sužeidimų. Klaidas Metrikis žaidė kentėdamas skausmus, Martynas Mažeika išvakarėse pajautė skausmą nugaroje. Nusprendėme jį patausoti, iškviesti dublerius ir duoti jiems pasižaisti. Kitos dvejos rungtynės mums yra labai svarbios“, – tvirtino „Neptūno“ treneris.

„Neptūnas“ – „Žalgiris“ 74:104 (20:34, 20:25, 14:25, 20:20).

„Neptūnas“: N. Mineikis, N. Giga – po 11, D. Slavinskas – 10, T. Pažėra, M. Jogėla – po 8, B. Griciūnas – 7, G. Stankevičius – 6, E. Šaulys – 5, S. Galdikas – 4, L. Kreišmontas – 3, Ž. Janavičius – 1.