2024 27 liepos

„Neptūnas“ nesugadino naujojo „Ryto“ karvedžio inauguracijos

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai, žaisdami Vilniuje su „Rytu“, tapo savotiškais krikštatėviais prie sostinės klubo vairo stojusiam Giedriui Žibėnui.

Donaldą Kairį pakeitęs naujasis treneris varžybose su klaipėdiečiais „Rytui“ vadovavo pirmą kartą. Ir nuotaikos sau nesusigadino – šeimininkai pranoko uostamiesčio penketuką 95:83.

Vilniečiams taip buvo dešimtoji pergalė, ir trečioji iš eilės, po 15 susitikimų, klaipėdiečiams 11-oji nesėkmė po 16 kovų.

„Rytas“ energingai pradėjo mūšį – 7:0. Vos klaipėdiečiai priartėjo 7:9, sostinės krepšininkai vėl nurūko į priekį 18:9, 20:10.

O antrąjį kėlinį galingiau pradėjo svečiai, pelnę 5 taškus iš eilės, ir sušvelninę skirtumą iki 25:26. 13-ąją min. Tomo Gaidamavičiaus kariauna net persvėrė rezultatą 29:28. Tai buvo vienkartinis išsiveržimas į priekį. Netrukus Vilniaus ekipa buvo priekyje, tačiau nedidele persvara.

Lemiami buvo įvykiai po pertraukos į aikštę. „Rytas“, surengęs spurtą 12:0, pabėgo 13 taškų skirtumu – 56:43. Vėliau praraja tarp ekipų pagilėjo – 71:51.

Klaipėdiečiai kabinosi į gyvenimą. Likus žaisti dvi minutes, uostamiesčio vyrai sumažino skirtumą iki 81:87. Tačiau dvi baudas pataikęs buvęs „Neptūno“ gynėjas  Mindaugas Girdžiūnas nuramino buvusius draugus.

M. Girdžiūnas iš viso pelnė 12 taškų, kitas klaipėdietis, atstovavęs „Rytui“ – Arnas Butkevičius surinko 15 taškų.

Tarp svečių vėl rezultatyvumu džiugino kapitonas Martynas Mažeika, pelnęs 17 taškų, Matas Jogėla pridėjo 15, o Giedrius Stankevičius – 12.