2024 25 balandžio

„Knašiukai“ užtvojo vieniems iš RKL B diviziono lyderių

Penktadienį staigmena pateikė Klaipėdos „VKKM–Neptūno“ krepšininkai, 82:76 įveikę vienus iš Regionių krepšinio lygos B diviziono čempionato A grupės lyderių – „Radviliškį–ŠSPC“.

Klaipėdiečiai susitikimą pradėjo neįtikėtinu spurtu – 11:0, 19:5. Revoliucijos iniciatoriais buvo trys „knašiukai“ – Justas Maceikis (pelnė 7 taškus), Aringas Brazauskas (6) ir Martynas Pronskus (4).

Tačiau Lietuvos geležinkelių sostinės krepšininkai, lyg garvežys, po truputį įsipuškavo ir ėmė didinti greitį, tuo pačiu vytis bėglius. Pasibaigus pirmajam kėliniui uostamiesčio vaikinukų persvara sumenko iki 6 taškų – 21:15.

O įpusėjus antrajam kėliniui pajūrio krepšinio talentai buvo pavyti ir aplenkti. Po Beno Beresnevičiaus tritaškio (su realizuota bauda), jau „Radviliškio“ ekipa įgijo 4 taškų pranašumą – 27:23.

Gražiai pasakai atėjo pabaiga? Tačiau taip galėjo svarstyti pesimistai. „VKKM–Neptūno“ ekipa ištempė iš sandėlio toliašaudę artileriją. Du Deivido Momkaus tolimi šūviai ir Mato Stapono taikli ataka iš vidutinio nuotolio, vėl paliko svečius užnugaryje – 34:28.

Svečiai nebūtų lyderiais, jei jie taip pat nepataikytų. Didžiosios pertraukos metų švieslentėje švytėjo kukli „knašiukų“ persvara  – 40:39.

Lemiami įvykiai užfiksuoti trečiajame kėlinyje, kurį pajūrio vyrukai laimėjo 23:14. Įpusėjus ketvirčiui Gyčio Krugelevičiaus kariauna turėjo net 14 taškų pranašumą – 57:43.

Kaip ir laukta, svečiai nesirengė sudėti ginklų, per paskutiniąsias dešimt minučių uoliai vijosi klaipėdiečius. Uostamiesčio bataliono pozicijos kiek susvyravo likus iki mūšio pabaigos 3 min. 30 sek., tuo laiku radviliškiečiai priartėjo iki 67:72.

Įtampą „nuėmė“ Martynas Pronskus ir Kornelijus Zikas, taikliai metę dvitaškius ir sugrąžinę dviženklę persvarą – 77:67.

Dar kartą svečiai priartėjo likus 34 sek. – 76:80, tačiau varžovai neskubėjo prasižengti, o „knašiukai“ meistriškai išlaikė kamuolį 18 sek. Tik tuomet prasižengę radviliškiečiai, prie baudų metimų linijos pasiuntė M. Staponą. Jaunuolio ranka nesudrebėjo – 82:76.

Iškovoję penktą pergalę po 13 susitikimų, uostamiesčio jaunuoliai išliko septintoje vietoje tarp 9 komandų, tačiau turi geras galimybes kilti aukščiau ir patekti į atkrintamąjį etapą.