2024 25 balandžio

Lietuvos čempionais antrą dieną tapo – E. Česnakas ir N. Skirutis

Penktadienį – antrą varžybų dieną – Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybių dalyviai uostamiesčio baseine išsidalino dar dešimt medalių komplektų.

Kaip ir pirmą dieną, klaipėdiečiai gražiausias pergales skynė plaukdami kompleksiniu būdu.

400 m distancijoje greičiausias buvo Nojus Skirutis – 4 min. 36,24 sek., vicečempionu tapo kitas „Gintaro“ sporto centro auklėtinis Karolis Olišauskas – 4 min. 49,21 sek.

Panevėžyje mokslus kremtantis ir meistriškumą keliantis buvęs „gintariukas“ Martinas Tretjakas buvo penktas – 4 min. 52,85 sek. Į finalą patekęs ir su lyderiais galynėjęsis Gytis Čepulis liko aštuntas – 5 min. 03,27 sek.

Klaipėdos moterys į šios rungties finalą nepateko.

Dar didesnė džiaugsmo banga Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro stovyklą užliejo po vyrų 50 m nugara rungties. Auksą paskutiniuose metruose išplėšė Edvinas Česnakas – 26,41 sek. Puikiai pasirodęs jaunasis plaukikas aplenkė daugiau varžybinės patirties turintį kaunietį Gytį Stankevičių – 26,47 sek. Bronzos medalį pelnė Danielis Kvederis – 27,34 sek. Ketvirtą ir penktą vietas taip pat užėmė klaipėdiečiai Daniilas Žučkovas – 27,67 sek. ir Jonas Jokšas – 27,87 sek.

Tarp moterų šioje rungtyje vicečempione tapo klaipėdietė Paulina Pekūnaitė – 30,81 sek. Finale į Lietuvos rekordą pasikėsino du kartus per dieną asmeninį karjeros rezultatą pagerinusi Ugnė Mažutaitytė. Per 28,88 sek. finišavusiai kaunietei tik 0,10 sek. pritrūko iki Rūtai Meilutytei dar nuo 2013 m. priklausančio šalies rekordo.

Finale rungtyniavusi Beatričė Piščikaitė užėmė šeštą vietą – 32,48 sek., Aistė Slatkevičiūtė – 14-ą poziciją – 32,73 sek.

50 m krūtine moterų rungties finale bronzą iškovojo klaipėdietė Aistė Slatkevičiūtė – 33,23 sek., Aušrinė Bakutytė užėmė penktą vietą – 34,62 sek., Ieva Evaltaitė – aštuntą – 35,14 sek., Perla Žvingilaitė – devintą – 34,81 sek.

Intriguojančiame vyrų 100 m laisvu stiliumi rungties finale nugalėjo panevėžietis Danas Rapšys (49,81 sek.), antroje nuotolio dalyje spėjęs pasivyti ir aplenkti savo komandos draugą Simoną Bilį (50,13 sek.) ir atrankos lyderį kaunietį Deividą Margevičių (50,60 sek.). „Monstrų“ kovas iš arti stebėjęs klaipėdietis E. Česnakas užėmė garbingą ketvirtą vietą – 51,53 sek. Atrankos varžybose „gintariukas“ buvo tik septintas.

Pirmenybės įtraukos į oficialų Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) varžybų kalendorių, todėl Klaipėdos baseine besivaržantys plaukikai, pademonstravę reikiamus rezultatus, turi galimybę patekti į šiemet vyksiančius Europos suaugusiųjų ir jaunimo plaukimo čempionatus bei ilgai lauktas Tokijo olimpines žaidynes.

Lietuvos čempionato antrosios dienos rungčių, kuriuose dalyvavo klaipėdiečiai, prizininkai, ir finaluose Klaipėdos plaukikų užimtos vietos