2024 18 balandžio

„Gintaro“ plaukikai pagal iškovotus medalius – vieni geriausių čempionate

Baigėsi tris dienas Klaipėdos baseine vykusios Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybės. Paskutinę varžybų dieną šalies plaukikai varžėsi 50 ir 400 m laisvuoju stiliumi, 200 m nugara, 200 m krūtine ir 100 m peteliške rungtyse. O žiemos pirmenybes užbaigė vyrų ir moterų estafetė 4 po 100 m laisvuoju stiliumi.

Po 400 m laisvu stiliumi rungties atrankinių varžybų geriausią rezultatą pademonstravo klaipėdietis Nojus Skirutis. Akivaizdu, kad ryte pagrindiniai varžovai nešaudė tikromis kulkomis. Vakare čempionu tapęs Džiugas Miškinis ryte buvo septintas, vicečempiono vardą iškovojęs Kirilas Stepanovas – ryte buvo penktas. Jiems finale pralaimėjęs Nojus Skirutis pelnė bronzos medalį.

Vyrų 100 m peteliške finale kauniečiui Deividui Margevičiui pasipriešinti bandė panevėžietis Danas Rapšys. Abu plaukikai antrąją distancijos dalį įveikė per 28,44 sek., tačiau D. Margevičiaus po pirmųjų 50 m sukurtas pranašumas leido išsaugoti pirmąją vietą. Lyderiai įkvėpė greičiau plaukti ir bronzą iškovojusį klaipėdietį Edviną Česnaką. Jis nuplaukęs distanciją per 55,98 sek., pagerino asmeninį rezultatą.

Sėkmingiausia Klaipėdos moterims buvo 200 m krūtine rungtis. Nugalėjo antrą dieną iš eilės tik 0,01 sek. iki Europos čempionato normatyvo pritrūkusi 19-metė vilnietė Kotryna Teterevkova. Vilnietė finišavo per 2 min. 29,34 sek. Kitas dvi prizines vietas užėmė klaipėdietės – Ieva Evaltaitė – 2 min. 41,30 sek. ir Aušrinė Bakutytė – 2 min. 42,10 sek.

Moterų 200 m nugara rungtyje antrą vietą užėmė klaipėdietė Paulina Pekūnaitė – 2 min. 23,27 sek. Greitesnė buvo Ugnė Mažutaitytė. Kaunietė nuotolį įveikė per 2 min. 16,07 sek.

Vyrų finale bronzos medalį iškovojo Danielis Kvederis – 2 min. 09,09 sek.

Šios rungties finale buvo daugiausia klaipėdiečių – net keturi. Visi jie išsirikiavo greta: Nojus Skirutis – ketvirtas (2 min. 09,49 sek.), Daniilas Žučkovas – penktas (2 min. 11,22 sek.), Evaldas Babakinas – šeštas (2 min. 11,80 sek.).

Čempionatas buvo baigtas klaipėdiečiams gražiu akcentu – vyrų estafete 4 po 100 m laisvu stiliumi.

Įspūdingą tašką padėjo Klaipėdos „Gintaro“ vyrukų kvartetas. Edvinas Česnakas, Jonas Jokšas, Danielis Kvederis ir Daniilas Žučkovas (3 min. 31,94 sek.), į priekį praleidę tik panevėžiečius (3 min. 25,71 sek.), tarp kurių buvo D. Rapšys ir Simonas Bilius, iškovojo vicečempionų vardus.

„Gintaro-2“ komanda buvo 10-ta tarp 12 vyrų ekipų. Klaipėdos „Gintaro“ merginų ketvertukas buvo aštuntas tarp 10 ketvertų.

Geriausiu Lietuvos žiemos pirmenybių plaukiku tapo Andrius Šidlauskas (1638 FINA reitingo taškų). Antrą ir trečią vietas pasidalino net penkis aukso medalius iškovojusi Kotryna Teterevkova ir du aukso bei du sidabro apdovanojimus pelnęs Giedrius Titenis (1627), ketvirtas bendroje įskaitoje – Danas Rapšys (1616), o lyderių penketuką užbaigė Deividas Margevičius (1600). Aštuntas yra E.Česnakas – 1484.

Gal į šį būrį būti patekęs ir geriausias Klaipėdos plaukikas Daniilas Pancerevas, tačiau sportininkas dėl mokslo reikalų negalėjo grįžti iš Tailando.

Daugiausia aukso medalių iškovojo Kauno plaukimo mokyklos auklėtiniai – jų sąskaitoje 11 žetonų iš vertingiausio metalo, taip jie „nukalė“ 12 sidabro ir 6 bronzos žetonus. Antra komandinėje įskaitoje buvo Vilniaus sporto centro komanda (8; 5; 3), o trečia – Panevėžio „Žemyna“ (6; 9; 8).

Uostamiesčio „Gintaro“ sporto centro plaukikai iškovojo 2 aukso, 5 sidabro ir 9 bronzos medalius (iš viso 16). Pagal medalių skaičių pajūrio sportininkai pasidalijo 3-4 vietomis su Vilniaus sporto centru. Pagal iškovotus čempionų titulus (o jų – du) klaipėdiečiai septinti tarp 11 komandų.

Tradicinėse Lietuvos plaukimo federacijos varžybose šiemet dalyvavo per 250 plaukikų. Pirmenybės įtraukos į oficialų Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) varžybų kalendorių, todėl sportininkai, pademonstravę reikiamus rezultatus, turėjo galimybę patekti į šiemet vyksiančius Europos suaugusiųjų ir jaunimo plaukimo čempionatus bei ilgai lauktas Tokijo olimpines žaidynes.

Netrukus paaiškės ir trys Lietuvos rinktinės, kurios kovo 6–7 d. kartu su kaimyninės Latvijos ir Estijos delegacijomis dalyvaus Baltijos šalių čempionate Klaipėdoje. Galutinė komandų sudėtis turėtų būti paskelbta iki vasario 25 d.

Lietuvos čempionato trečiosios dienos rungčių, kuriuose dalyvavo klaipėdiečiai, prizininkai, ir finaluose Klaipėdos plaukikų užimtos vietos