2024 27 liepos

Autsaiderių žūtbūtiniame mūšyje sėkmė buvo vilniečių pusėje

Lietuvos moterų krepšinio čempionato debiutantėms – Klaipėdos LCC Tarptautinio universiteto taikliarankiams nepavyko įveikti panašias „vargo bites“ – Vilniaus „Kibirkšties–VKM“ krepšininkes.

Iki penktadienio pas abi komandas buvo po 1 pergalę ir daugybę pralaimėjimų. Šių penketukų kova buvo principingai svarbi ir turėjo atsakyti, kuri iš jų neliks čempionate paskutinė.

Akivaizdžiai geriau žaidusios viešnios – vilnietės triumfavo 76:57.

Jau pirmojo kėlinio pabaigoje, po Amalijos Pašajevaitės baudos metimo, sostinės atstovės įgijo 9 taškų pranašumą – 20:11. Tačiau Viliaus Stanišausko auklėtinės  sugebėjo atsitiesti antrajame kėlinyje. Laimėjusios tarpsnį 14:2, prieš ilgąją pertrauką sumažino skirtumą iki vieno metimo – 34:37.

Trečiajame ketvirtyje vėl dominavo „Kibirkštis–VKM“ ir po Ugnės Grigaliūnaitės bei A. Pašajevaitės dvitaškių prieš paskutinį kėlinį susikrovė dviženklę persvarą – 42:30.

Lemiamas lūžis įvyko ketvirtajame kėlinyje, kuomet vilnietės pelnė iš eilės 7 taškus ir nutolo 62:46.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo klaipėdietė Dominyka  Gerkytė, per 31 minutę pelniusi 17 taškų (6 dvitaškiai iš 13, 1 tritaškis iš 3, 2 baudos iš 2), atkovojusi 7 bei perėmusi 5 kamuolius. Dar atlikusi 6 rezultatyvius perdavimus, buvusi Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinė surinko 24 naudingumo balus.