Baltijos šalių jaunimo ir jaunių čempionai – A. Slatkevičiūtė, D. Kvederis ir E. Babakinas

Klaipėdoje prasidėjęs ir dvi dienas truksiantis Baltijos šalių plaukimo čempionatas buvo sėkmingas jame kovojusiems jauniesiems šeimininkams, iškovojusiems daug medalių jaunių ir jaunimo amžiaus grupėse.

Pirmoji aukso medaliu jaunimo pirmenybėse nudžiugino Aistė Slatkevičiūtė. Klaipėdietė buvo greičiausia plaukdama 100 m krūtine – 1 min. 14,36 sek. Šis laikas jai garantavo vietą vakare vyksiančiame pajėgiausių plaukikių („open“) finale. „Gintaro“ sporto centro auklėtinės rezultatas – ketvirtas tarp finalininkių.

Nugalėtojo titulą taip pat iškovojo Danielius Kvederis, rungtyniavęs 100 m nugara jaunimo grupėje – 57,39 sek. Uostamiesčio plaukikas taip pat pateko į pagrindinį finalą penktu rezultatu.

Ši rungtis buvo laiminga ir jaunių grupėje rungtyniavusiam Evaldui Babakinui. Panevėžyje sporto gimnaziją lankantis ir tame mieste sportuojantis klaipėdietis, sugaišęs 58,28 sek, ne tik iškovojo auksą, bet ir vietą didžiajame finale (šeštas rezultatas).

Arti medalio, kovojęs tarp jaunių, buvo Daniilas Žučkovas – 1 min. 00,46 sek. Jis užėmė ketvirtą poziciją.

Jaunių pirmenybių 100 m krūtine rungtyje vicečempionės titulą pelnė Aušrinė Bakutytė – 1 min. 15,69 sek. „Gintariukė“ pateko į pagrindinės grupės finalą septintu rezultatu.

Ant jaunių čempionato antrojo prizininkų pakylos laiptelio kopti iškovojo teisę D. Žučkovas, kovojęs 200 m rungtyje kompl. būdu. – 2 min. 15,79 sek. Šis rezultatas jam tapo bilietu į stipriausių plaukikų A finalą.

Jaunimo čempionate bronzos medaliu džiugino Mantas Česnakas, rungtyniavęs 100 m laisvu stiliumi – 52,18 sek. Šis laikas jam garantavo vietą stipriausiųjų Baltijos šalių plaukikų lemiamose varžybose.

Trečia buvo ir dvigubai ilgesnę distanciją tokiu pat stiliumi plaukusi Saulė Cirtautaitė – 2 min. 16,51sek.

„Gintaro“ sporto centro auklėtinė tapo didžiojo atsargine plaukike. Ji plauktų lemiamose varžybose, jei kuri nors finalininkė atsisakytų arba negalėtų dalyvauti.

Bronzos medalį tarp jaunuolių nukalė Nojus Skirutis, plaukdamas 200 m įvairiais stiliais – 2 min. 12,24 sek.

Jaunių grupėje trečiaisiais prizininkais dar tapo D. Žučkovas (100 m l. st. – 53,58 sek.; pateko į pagrindinės grupės B finalą, dėl 9-16 vietų), Karolis Olišauskas (200 m krūtine – 2 min. 30,77 sek.).

Rytinės varžybos baigėsi trijų šalių jaunųjų plaukikų estafetėmis, kuriose triumfavo Lietuvos plaukikai.

Rungtyje 4 po 100 m kompleksiniu būdu greičiausi buvo Lietuvos 1-osios komandos plaukikai – 4 min. 00,20 sek. Nugalėtojų ketverte kovojo ir klaipėdietis E. Babakinas.

Vicečempionų vardus pelnė Lietuvos 2-osios rinktinės nariai – 4 min. 03,42 sek. Sidabro medaliais apdovanoti ir du mūsiškiai – D. Žučkovas bei K. Olišauskas.

Tokia pat situacija buvo ir jaunimo grupėje. Pirmavo Lietuvos ketvertukai.

Auksas atiteko 1-osios komandos atstovams (3 min. 50,57 sek.), tarp kurių buvo ir klaipėdietis D. Kvederis.

Sidabru džiaugėsi Lietuvos 2-osios ekipos kvartetas (3 min. 56,19 sek.) ir jam atstovavę uostamiesčio sportininkai E. Česnakas bei Martinas Tretjakas.

Vyresniųjų merginų estafetėje 4 po 100 m laisvu stiliumi dalyvavo vos dvi rinktinės – Estijos ir Lietuvos. Greitesnės buvo viešnios. Lietuvos komandos plaukikės, rungtyniavo ir klaipėdietė A. Slatkevičiūtė, sugaišusios 4 min. 07,96 sek., turėjo tenkintis antrąja vieta.

Nugara plaukusi klaipėdietė Paulina Pekūnaitė, kovojo stipriausiųjų grupėje. Abiejose – 50 (30,89 sek.) ir 200 (2 min. 25,63 sek.) metrų rungtyse ji buvo trečia bei pateko į finalą.

LTU Swimming (Mantas Daškevičius | DIEMfotografija) nuotr.