2024 20 balandžio

„Neptūno“ pamainos sensacija Šakiuose

Klaipėdos „Neptūno–Akvaservis“ krepšininkai, Šakiuose pasiekę sensacingą pergalę prieš „Vytį“ 70:68, atsidūrė per žingsnį nuo Nacionalinės krepšinio lygos čempionato pusfinalio.

Uostamiesčio penketukas buvo visai kitoks, palyginti, su tuo, koks atvyko iš karto po aštuntfinalio pergalės prieš Palangos „Kuršius“. Tąkart, pirmosiose rungtynėse, zanavykai jau po pirmojo kėlinio turėjo akivaizdžią persvarą. Sekmadienį namie žaidusiam „Vyčiui“ nesisekė pakartoti tų rungtynių scenarijaus.

Šakių krepšininkai ilga laiką pirmavo, tačiau atitrūkti dviženkliu skirtumu niekaip neįstengė.

Įsibėgėjus ketvirtajam kėliniui, po Šarūno Vingelio tolimo šūvio, „Vytis“ dar buvo priekyje 62:57, tačiau Dovydas Romančenka jau kitos atakos metu atsakė tritaškiu ir inicijavo svečių spurtą 9:0 – 66:62.

Kiek daugiau nei penkias minutes taškų pelnyti nesugebėję šeimininkai per šį tarpsnį dukart suklydo ir neįmetė keturių tritaškių. Taškų badą tolimu šūviu kiek numalšino Šakių ekipoje rungtyniaujantis klaipėdietis Mindaugas Stašys, nepaleidęs savo buvusį klubą į priekį – 65:66.

Prasidėjus paskutinei minutei, uostamiesčio krepšininkas Matas Vaitkus įmetė abi baudas – 68:65, tačiau Paulius Beliavičius kitoje atakoje atsakė taikliu dvitaškiu – 67:68.

Vėliau Lukas Kreišmontas realizavo baudas ir įtvirtino „Neptūno“ dublerių pergalę – 70:67.

Lemiamas minutes nežinia kodėl ant suoliuko praleidęs Nojus Mineikis nugalėtojų gretose buvo naudingiausias. Jis pelnė 11 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

Varžovų komandos narys M. Stašys per 19 min. surinko 7 taškus.

Ketvirtasis mačas vyks trečiadienį Klaipėdoje.