Graži „Neptūno–Akvaservis“ pasaka nutrūko Šakiuose

Klaipėdos „Neptūnas–Akvaservis“ penketukas Nacionalinės krepšinio lygos (NKL)  čempionatą baigė tame pačiame mieste, kuriame ir pradėjo – Šakiuose.

Tačiau atsiminimai apie Zanavykų sostinę uostamiesčio jauniesiems krepšininkams liks nelinksmi.

Šakių „Vyčio“ komanda, NKL pirmenybių ketvirtfinalio lemiamosiose – penktosiose rungtynėse nugalėjusi 97:81, išsiuntė „Neptūno“ dublerius atostogauti. Arti pusfinalio buvę Simono Serapino auklėtiniai neturėtų krimstis – jie geraisiais bruožais nustebino lygą ir nedaug trūko, kad būtų patekę į keturių geriausių ekipų būrį.

Favoritais įvardyti šakiečiai lemiamose rungtynėse neturėjo teisės klysti. Jie nuo pirmųjų minučių ėmė taikliai atakuoti atvykėlių iš uostamiesčio krepšį – 9:2.

Nors ir klaipėdiečiai buvo nepėsti, išlyginę rezultatą 9:9, 11:11, tačiau po to, kai „Vytis“ pelnė 11 taškų iš eilės, mūsų krepšininkai baigė kėlinį atsilikdami – 14:26.

Antrajame kėlinyje komandos dvi minutes nepelnė taškų. Vėliau Aurelijaus Pukelio pastangomis „Vytis“ padidino persvara iki 15 taškų. Pajūrio ekipa nenuleido rankų paskutinę antrojo ketvirčio minutę sušvelnino skirtumą iki 6 taškų. Tačiau pagerėjusią nuotaiką aptemdė šeimininkų tritaškis, po kurio per pertrauką švieslentėje švytėjo 9 taškų skirtumas – 46:37.

Trečiasis kėlinys pametėjo intrigos. „Neptūno–Akvaservis“ jaunuoliai, po Dovydo Romančenkos, Adomo Sidarevičiaus tritaškių ir Nojaus Mineikio dvitaškio, sumažino santykį iki 1 taško – 50:51. Atrodė, kad klaipėdiečiai pakartos trečiųjų ketvirtfinalio rungtynių scenarijų. Tačiau zanavykai vėl sukėlę atakų bangą 11:2, susigrąžino 10 taškų pranašumą. Dar sykį, po Adomo Sidarevičiaus tritaškio, atgimė viltis, gal pavyks laimėti, tačiau dar vienas šakiečių atakų šuoras nuramino svečius – 75:61.

Ketvirtajame kėlinyje „Vytis“ įgijo 19 taškų persvara. Įpusėjus ketvirčiui klaipėdiečiai sumažino prarają iki 14 taškų, tačiau šeimininkai per paskutiniąsias minutes buvo ramūs.

Kone didžiausiu klaipėdiečių duobkasiu buvo… klaipėdietis Mindaugas Stašys. „Vyčio“ komandoje žaidžiantis uostamiesčio krepšininkas per 26 min. pelnė 19 taškų, surinko 26 naudingumo balus, pataikė visus 3 tritaškius, 4 dvitaškius iš 5, atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Pusfinalio kovos vyks balandžio 1 d. Jonavoje. „Vytis“ žais su „Telšių“ ir Kauno „Žalgirio-2“ poros nugalėtoja. Šioje serijoje po dvejų rungtynių abi komandos turi po vieną pergalę.

„Vytis“ tarp keturių stipriausių NKL komandų pateko ketvirtą sezoną iš eilės. 2017 ir 2018 m. ekipa užėmė trečiąsias vietas, o 2019 m. – antrą poziciją. 2020 m. sezonas buvo nutrauktas.

„Vytis“ – „Neptūnas–Akvaservis“ 97:81 (26:14, 20:23, 29:24, 22:20).

„Neptūnas–Akvaservis“: Nojus Mineikis – 19, Adomas Sidarevičius – 18, Lukas Kreišmontas – 16, Dovydas Romančenka – 12, Gediminas Leščiauskas, Petras Piekus – po 4, Mintautas Mockus, Gabrielius Mažeika, Justas Maceikis, Matas Vaitkus – po 2.