2024 20 balandžio

D. Pancerevas pasitikrino jėgas pajėgių plaukikų būryje

Prancūzijoje savaitgalį vykusio „Golden Tour Camille Muffat“ plaukimo turnyro paskutinę dieną klaipėdietis Daniilas Pancerevas varžėsi 100 m rungtyje laisvuoju stiliumi.

„Gintaro“ sporto centro auklėtinis sekmadienį buvo 40-as tarp 59 plaukikų – 51,20 sek.

Kiek greitesni buvo kiti Lietuvos rinktinės draugai: Jokūbas Keblys – 50,97 sek – 33-ioji vieta, Tomas Navikonis – 51,08 sek. – 38-oji.

Atrankos etape lyderiu buvo prancūzas Maxime Groussetas – 48,77 sek.

Vakare vykusiose lemiamose varžybose visas pirmąsias penkias vietas užėmė Prancūzijos sportininkai. Nugalėjo Clementas Mignonas – 48,78 sek., M. Groussetas smuktelėjo į antrąją poziciją – 48,85 sek. Trečią vietą užėmęs Mehdy Metella įsigaišo 49,05 sek.

Pirmą dieną mūsų plaukikas rungtyniavo ne savo pagrindinėje rungtyje – 100 m peteliške. Pastaraisiais mėnesiais Tailande sportavęs Jandros Bogužienės auklėtinis tarp 33 dalyvių užėmė 31-ąją vietą – 56,78 sek.

Šeštadienį, tądien sulaukęs 17-ojo gimtadienio, klaipėdietis kovojo 200 m laisvuoju stiliumi. Lietuvos atstovas finišavo 34-as tarp 40 dalyvių – 1 min. 56,24 sek.

Antrajame „Golden Tour Camille Muffat“ etape dalyvavo 286 sportininkai, iš kurių 102 – užsienio plaukikai. Užsiregistravusių buvo kur kas daugiau, tačiau dėl pačių dalyvių saugumo plaukikų skaičius buvo apribotas. Prancūzijos plaukimo federacija teigia, kad tradicinis turnyras, skirtas legendinei prancūzų plaukikei, Londono olimpinių žaidynių čempionei Camille Muffat atminti, yra didžiausias šios sporto šakos forumas Europoje nuo pat pandemijos pradžios.

Varžybos įtrauktos į Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos oficialų kalendorių, todėl visi sportininkai turėjo galimybę čia įvykdyti olimpinius normatyvus.