2024 26 balandžio

A. Gabalytės amazonės tapo nebevaldomomis

Klaipėdos „Neptūno“ komandos pasaka Lietuvos moterų krepšinio čempionate darosi įdomesnė. Andros Gabalytės vadovaujamas uostamiesčio klubas pirmosiose finalo rungtynėse Vilniuje 72:69 sensacingai įveikė „Kibirkštį-MRU“.

Reguliariajame čempionate laimėjusios visas 22 rungtynes, vilnietės finale iki trijų pergalių netikėtai atsiliko 0:1.

„Kibirkštis–MRU“, įskaitant ir nutrauktą 2019-2020 m. sezoną, buvo pasiekusios net 33 pergales iš eilės.

2019 m. po „Neptūno“ vyrų krepšinio klubo stogu priimtai Klaipėdos moterų komandai apskritai tai buvo pirmoji pergalė prieš „Kibirkšties–MRU“ krepšininkes.

Klaipėdietės galingai pradėjo rungtynes. Iš karto į savo rankas perėmusios iniciatyvą, jos išsiveržė į priekį 15:2.

Prasidėjus trečiajam ketvirčiui, sostinės ekipa buvo priartėjusi iki 34:38, tačiau tada viešnios iš Klaipėdos spurtavo 10:3 ir susigrąžino dviženklę persvarą – 48:37.

Kėlinį laimėjusios 26:10, pajūrio amazonės prieš lemiamas dešimt minučių įgijo net 18 taškų pranašumą – 60:42.

Tačiau šeimininkės nė nemanė kelti baltos vėliavos. Vilnietės artėjo. Situaciją kiek atitaisė A.Gabalytė, pataikiusi du tritaškius – 68:54. Tačiau per likusias beveik 6 minutes „Neptūnas“ surinko tik keturis taškus, o „Kibirkštis-MRU“ laimėjo tarpsnį 12:2. Likus minutei penketukus skyrė vos – 66:70.

Gintarei Paulauskaitei netaikliai atakavus. Kone lemiamas buvo „Kibirkšties–MRU“ atstovės Livijos Sakevičiūtės nepataikytas dvitaškis. Atšokusi kamuolį sugriebė A. Gabalytė. Netrukus ji dviem baudomis įtvirtino „Neptūno“ pergalę – 72:66.

Žaidžiančioji vyr. trenerė per 37 minutes pelnė 14 taškų , atkovojo 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

17 taškų surinkusi Ligita Tamutytė (2: 5/10, 3: 1/2, 1: 4/5) buvo rezultatyviausia tarp klaipėdiečių.

Antrasis finalo mačas – penktadienį Klaipėdoje.

„Kibirkštis–MRU“ – „Neptūnas“ 69:72 (8:20, 24:14, 10:26, 27:12).

„Neptūnas“: Ligita Tamutytė – 17, Dalia Donskichytė – 15, Andra Gabalytė – 14, Gintarė Paulauskaitė – 9, Dominyka Paliulytė – 7, Agnė Černeckytė – 6, Ionna McKenzie – 4.