2024 27 gegužės

Klaipėdietės B. Galdikaitės laukia istorinis debiutas

Lenkijoje prasidėjusiame pasaulio jaunimo bokso čempionate dėl medalių kovos beveik 414 vaikinų ir merginų iš daugiau kaip 60 valstybių.

Mūsų šalies garbę svorio iki 64 kg grupėje gins ir klaipėdietė Beata Galdikaitė. Šeštadienį Gyčio Vaitkaus auklėtinė surems pirštines su armėne Elida Kočarian.

Jei sėkmė lydės uostamiesčio boksininkę, ketvirtfinalyje, balandžio 19-ąją, B. Galdikaitė susitiks su uzbekės Mokhinabonu Abdullajevos ir prancūzės Lorye Fraruyer poros nugalėtoja.

Kelcų mieste bokso kovos turėjo vykti pernai, tačiau dėl koronaviruso pandemijos buvo perkeltos.

Lietuvos rinktinei, kartu su klaipėdiete, dar atstovaus trys dailiosios lyties atstovės Dija Bajelytė (iki 48 kg), Viltė Savickaitė (iki 54 kg), Saulė Kardokaitė (iki 60 kg).

Tai bus istorinis įvykis. Pasaulio jaunimo čempionate mūsų boksininkės dar nebuvo kovojusios.

„Laukia istorinis debiutas. Merginos nusiteikusios kovingai ir nekantriai laukia pasaulio čempionato kovų. Dėl pandemijos labai trūksta tarptautinių varžybų patirties. Prieš čempionatą turėjome stovyklą Lenkijoje ir Pasvalyje, kur buvo atvykusios latvės. Dviejų stovyklų tikrai per mažai. Bet ir kitų šalių rinktinės turėjo panašias sąlygas dėl visą pasaulį sukausčiusios pandemijos“, – teigė Lietuvos merginų jaunimo rinktinės treneris S. Balčiauskas.

Lenkijoje varžysis ir keturi mūsų valstybės vaikinai: Nedas Gudomskas (iki 64 kg), Ruslanas Žalys (iki 69 kg), Aleksandras Trofimčiukas (iki 75 kg) ir Gelmius Adomkevičius (iki 91 kg).

„Tikimės iškovoti medalį, tačiau daug kas priklausys nuo burtų, kokie varžovai mums teks. Visi vaikinai yra dalyvavę ne viename Europos jaunių ir jaunimo čempionate ir turi nemažai patirties tokio rango varžybose. A. Trofimčiukas yra dukart laimėjęs medalius Europos jaunių čempionatuose, kiti vaikinai yra likę per žingsnį nuo prizininkų pakylos. Pasirengimas čempionatui praėjo gana sklandžiai, nors dėl pandemijos esame suvaržyti ir neturėjome galimybių surengti daugiau stovyklų užsienyje. Buvome išvykę į pratybas Lenkijoje, vėliau tris savaites sportavome Kaune, kur pavyko prisikviesti latvius bei estus ir turėjome nemažai treniruočių pobūdžio kovų“, – teigė Lietuvos vaikinų rinktinės treneris V. Bičiulaitis.

Prieš išvyką į Lenkiją, visiems Lietuvos rinktinės boksininkams ir treneriams Vidui Bičiulaičiui, Stasiui Balčiauskui ir Denisui Naidionovui buvo atlikti COVID-19 testai. Visų atsakymai – neigiami.

Lietuvos boksininkai pasaulio jaunimo čempionatuose yra iškovoję 4 medalius. 1998 m. Buenos Airėse (Argentina) bronzos medalį laimėjo Darius Jasevičius. Pusfinalyje lietuvis pralaimėjo vėliau daugkartiniu pasaulio profesionalų bokso čempionu net keturiose svorio kategorijose tapusiam legendiniam Migueliui Cotto iš Puerto Riko. 2006 m. Agadire (Marokas) bronzos medalį pelnė Marijus Kravčiukas. 2010 m. Baku (Azerbaidžanas) sidabrą iškovojo Evaldas Petrauskas, o bronzą – Ričardas Kuncaitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *