2024 20 balandžio

FM jaunimėlis krito, „Neptūnas“ žengė tolyn

Sekmadienį Lietuvos futbolo taurės turnyro pirmajame etape – 16-finalyje kovojo abi uostamiesčio vienuolikės – Klaipėdos futbolo mokykla (FM) ir „Neptūnas“.

Jų kovos susiklostė skirtingai: namie žaidę FM auklėtiniai krito nelygiavertėje kovoje su Telšių „Džiugu“ 0:6, o „Neptūnas“, po papildomo laiko Panevėžyje palaužė „Ekraną“ 5:2.

Tomo Domarko ir Mariaus Komovo ugdytiniai gana ilgai sėkmingai gynė savo tvirtovę nuo A lygos čempionate kovojančių telšiškių. Tik persiritus kėliniui į antrą pusę – 24-ąją min. pirmą įvartį sugebėjo pelnyti svečių legionierius iš Bulgarijos Nasko Milevas. Netrukus kitas „Džiugo“ legionierius Aivaras Emsis padvigubino skirtumą.

Po šių smūgių jaunieji klaipėdiečiai vėl sugebėjo sustyguoti veiksmus gynyboje. Tiesa, antrajame kėlinyje pajūrio vaikinų jėgos seko, o Telšių futbolininkų atakos ritosi be atvangos. Vėl keturių minučių intervalu krito du įvarčiai, o vėliau – dar du.

Visus šešis kartus taikliai spyrė „Džiugo“ legionieriai. Tris sykius latvis A. Emsis, du – bulgaras N. Milevas, vieną – japonas Akihiro Koike.

Daug dramatiškesnė kova futbolo mėgėjų laukė Panevėžyje, kur 2-osios lygos čempionato lyderis – „Ekranas“ priėmė šalies 1-osios lygos pirmenybėse kovojantį „Neptūnas“.

Abipusės atakos pirmąjį kėlinį buvo tuščios. Artėjant didžiajai pertraukai, panevėžiečiai, įsiveržę į klaipėdiečių baudos aikštelę, sugebėjo rasti spragą svečių gynyboje. „Ekrano“ kapitonas Edvardas Tamulevičius nesunkiai nukreipė kamuolį į „Neptūno“ vartų tinklą.

Antrasis kėlinys prasidėjo kitos komandos kapitono – Mariaus Papšio įvarčiu. Kone analogiška klaipėdiečių ataka baigėsi labiausiai patyrusio uostamiesčio ekipos žaidėjo taikliu smūgiu.

Po praleisto įvarčio vėl suaktyvėjo šeimininkai. 57-ąją min. „Ekrano“ legionierius Kehinde Ayinde nesunkiai nukreipė kamuolį į tolimą mūsų ekipos vartų kampą – 2:1.

M. Papšys individualiu meistriškumu 76-ąją min. išlygino rezultatą.

Per likusias pagrindinio laiko minutes klubams nepavyko pakeisti rezultato, todėl jų laukė papildoma 30 min. kova.

Pratęsus rungtynes „Neptūno“ žaidėjams pavyko pelnyti net tris įvarčius, o kas laimės neliko abejonių po to, kai 113-ąją min. M. Papšys, ir vėl individualiais veiksmais, padidino rezultatą iki 4:2.

Ko gero, labiau svarbus įvartis buvo tas, kurį 98-ąją min. pelnė Jonas Bičkus, kai dėl akivaizdaus šeimininkų gynėjų nesusikalbėjimo, „Neptūno“ puolėjas lengvai perspyrė kamuolį per išbėgusį vartininką.

Po tokios klaidos, tikriausiai, daugeliui panevėžiečių nusviro rankos, o klaipėdiečiams tai suteikė papildomų jėgų.

Tašką susitikime padėjo ne kas kitas, o M. Papšys, vėl prasiveržęs kraštu ir taikliai pasiuntęs kamuolį į panevėžiečių tvirtovę.

FM – „Džiugas“ – 0:6 (0:2).

Įvarčiai: 24 min. Nasko Milevas; 28 min. Aivaras Emsis; 56 min. Aivaras Emsis; 60 min. Akihiro Koike; 70 min. Nasko Milevas; 78 min. Aivaras Emsis.

FM: Saidas Abou Osmanas, Nojus Paulikas, Nedas Jurgis Šimkutis (nuo 56 min. Justinas Jučas), Eimantas Labžentis, Enrikas Žukauskas (nuo 87 min. Arminas Gečas), Daniilas Tišakovas, Herkus Vaitkus (nuo 71 min. Gvidas Merkevičius), Kristupas Muravjovas, Jokūbas Malinauskis (nuo 63 min. Julius Vyšniauskas), Dominykas Gerulaitis (72 min. įspėtas; nuo 82 min. Gvidas Kubilius), Maksimas Andrejevas.

„Ekranas“ – „Neptūnas“ – 2:5 (1:0, 1:2; 0:1; 0:2).

Įvarčiai: 38 min. Edvardas Tamulevičius (E) – 1:0; 48 min. Marius Papšys (N) – 1:1; 57 min. Kehinde Ayinde (E) – 2:1; 76 min. Marius Papšys (N) – 2:2; 98 min. Jonas Bičkus (N) – 2:3; 113 min. Marius Papšys (N) – 2:4; 120 min. Marius Papšys (N) – 2:5.

Įvykis: 85 min. Evaldas Misiūnas („Neptūno“ treneris) – įspėtas.

„Neptūnas“: Matas Daškus, Tautvydas Špiegis, Martynas Velyvis (nuo 39 min. Tomas Gvazdinskas), Tomas Jonušas (nuo 55 min. Vladislavas Kučerovas), Jonas Bičkus, Marius Papšys, Paulius Juška (nuo 107 min. Rytis Statkus), Erikas Vainoras (88 min. įspėtas), Aleksandras Fiodorovas, Adomas Ankudinovas Adomas (nuo 102 min. Erlandas Seselskis), Denisas Matichinas (nuo 63 min. Laurynas Barsteika).