Ž. Stanulis – absoliučiai geriausias sunkiaatletis

Telšiuose dvi dienas vykusiame Lietuvos sunkiosios atletikos čempionate absoliučiai geriausiu tarp vyrų tapo klaipėdietis Žygimantas Stanulis.

Vinco Šlevinskio auklėtinis svorio iki 102 kg grupėje rovimo veiksmu iškėlė 170 kg štangą, stūmimo – 201 kg. Dviem veiksmais stipruolis surinko 371 kg sumą. Visi trys rezultatai tapo Lietuvos rekordais.

Ž. Stanulis intensyviai rengiasi rudenį Peru vyksiančiam pasaulio čempionatui, o aukšti rezultatai teikia vilties, kad Pietų Amerikoje užims aukštą vietą.

Lietuvos čempionu tapo ir Tokijo olimpinėse žaidynėse dalyvausiantis klaipėdietis Arnas Šidiškis (iki 109 kg). Stipruolis rovimo veiksmu iškėlė 146 kg štangą, stūmimo 170 kg ir dvikovėje surinko 316 kg. Čempionas Žemaitijos sostinėje nerizikavo – pirmaisiais veiksmais iškėlęs įrankį, daugiau ant pakylos nepasirodydavo. Taip atletas siekė save apsaugoti prieš olimpines žaidynes.

Lietuvos čempionu tapęs trečiasis klaipėdietis Vincentas Skirka (iki 71 kg, treneriai V. Šlevinskis ir Algimantas Trajanauskas) pasiekė vieną šalies rekordą – stūmimo veiksmu iškėlė 145 kg štangą.

Moterų čempionate išsiskyrė Anykščių komandos atstovė Gintarė Bražaitė. Ji pagerino tris svorio iki 76 kg grupės rekordus.

Absoliučia nugalėtoja tapo gargždiškė Lijana Jakaitė.

Vyrų komandų įskaitoje pirmąją vietą tvirtai užėmė klaipėdiečiai, antri liko marijampoliečiai, treti – vilniečiai.

Tarp dailiosios lyties atstovių pirmavo Vilniaus komanda, antrąją vietą užėmė telšiškės, trečiąją – klaipėdietės.