2024 20 balandžio

Klaipėdos jaunuoliai sudraskė dar pernai A lygoje žaidusią „Jonavą“

Klaipėdos futbolo mokyklos (FM) vienuolikė, sėkmingai žaidžianti šalies 2-osios lygos pirmenybėse, dar sėkmingiau pradėjo Lietuvos futbolo taurės turnyrą.

Uostamiesčio jaunuoliai šeštadienį antrajame etape 3:0 įveikė 2022-aisiais A lygoje žaidusią, o šįmet 1-oje lygoje rungtyniaujančią „Jonavos“ komandą.

Abejonės, kas laimės buvo išsklaidytos jau iki pertraukos, kai namie žaidę klaipėdiečiai pelnė tris „sausus“ įvarčius.

Tiesa, susitikimo pradžioje aktyvesni buvo svečiai, sukūrę kelias pavojingas progas prie pajūrio ekipos vartų.

Lengviau atsikvėpta 18-ąją min., kai kamuolį į „Jonavos“ stačiakampį pasiuntė Herkus Vaitkus. Klaipėdiečiai turėjo teisę kelti kampinį, tačiau jie pasirinko kitą variantą – surezgė kombinaciją, po kurios H. Vaitkus smūgiu iš eigos patikrino vartų tinklo tvirtumą.

Kėliniui persisvėrus į antrą pusę sulaukėme dviejų 11 m baudinių, kuriuos 30 ir 38 min. uždirbo Pijus Dumalakas, o šaltakraujiškai realizavo Arminas Gečas.

Po pertraukos svečiai turėjo keletą progų sušvelninti skirtumą, tačiau kamuolys lyg užburtas skriejo pro šalį. Algimanto Briaunio auklėtiniai nemažiau pavojingai kontratakavo ir ne sykį galėjo padidinti rezultatą.

„Jonava“ į Klaipėdą atvyko pirmajame etape iškovojusi triuškinamą pergalę. Jonaviečiai Vilniuje net 10:1 išvanojo kailį „Geležiniam vilkui“, tačiau pajūryje jau patys sulaukė nemalonios baigties.

„Sutarėme, kad nuo pirmųjų minučių spausime varžovus, – taktiką atskleidė FM strategas A. Briaunys. – Tai pasiteisino. Po pertraukos sėdo mūsų jaunuolių „baterijos“, neturėjome ilgo atsarginių žaidėjų suolelio, nes išvakarėse dar žaidėme 2-osios lygos mačą. Tačiau atsilaikėme ir iškopėme į trečiąjį etapą“.

Pirmojo etapo rungtynes žaisti Klaipėdos FM komanda vyko į Nemenčinę. Šiame Vilniaus krašto mieste uostamiesčio futbolininkai susitiko su „Pabradės-Zinos“ vienuolike ir pasiekė lengvą pergalę 4:0.

21 min. įvartį pelnė  Laurynas Barsteika, 36 min. smūgiu nuo 11 m žymės rezultatą padvigubino A. Gečas. Jis antrajame kėlinyje (52 min.) pasiekė dublį, o tašką 54 min. padėjo H. Vaitkus.

Klaipėdos FM direktorius Audrius Žuta, po rungtynių su „Jonava“ neslėpęs džiaugsmo, „Klaipėdos sportui“ teigė, kad trečiajame etape norėtų, jog burtai suvestų su A lygos komanda.

„Pernai turėjome progą žaisti su Kauno „Žalgiriu“ – buvo įsimintina šventė, daug žiūrovų, ir šįmet norėtume kažko panašaus“, – sakė A. Žuta.

Rungtynių statistika

Klaipėdos FM – Jonavos „Jonava“ 3:0 (3:0).

Įvarčiai: 18 min. H. Vaitkus; 30 min. A. Gečas (iš 11 m); 38 min. A. Gečas (iš 11 m).

FM: Saidas Abou Osmanas, Gustas Galbuogis, Laurynas Barsteika (nuo 75 min. Jokūbas Jančauskas), Herkus Vaitkus (nuo 75 min. Kasparas Malinauskis), Arminas Gečas (nuo 65 min. Benas Vasiliauskas), Eimantas Labžentis (nuo 86 min. Alvydas Statkus), Pijus Dumalakas (nuo 65 min. Deividas Dailidėnas), Matas Dumalakas, Arnas Kurakinas, Ignas Ališauskas, Mantas Dimša.