2024 30 balandžio

„Neptūnas“ kėdainiečiams suteikė džiaugsmo po 11 pralaimėjimų

Uostamiesčio „Neptūnas“, po dramatiškos kovos 76:79 pralaimėjęs Kėdainių „Nevėžiui–Optibet“, patyrė 11 pralaimėjimą Lietuvos krepšinio čempionate. Klaipėdiečio Juliaus Kazakausko vedami šeimininkai šventė pergalę po devynių pralaimėjimų maratono.

Skaičiuojant Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą Lietuvos agurkų sostinės penketukas pralaimėjimo kartėliu šlykštėjosi vienuolikoje susitikimų iš eilės.

Pirmosiomis minutėmis uostamiesčio krepšininkai nesugebėjo sulaikyti „Nevėžio–Optibet“ legionieriaus Arielio Hukporčio, pelniusio visus pirmuosius dešimt taškų. „Neptūnas“, iki ilgosios pertraukos pataikęs vos 1 tritaškį iš 14 ir suklydęs 9 kartus, atsiliko 29:35.

Įtempta kova vyko iki susitikimo pabaigos.

Džiugas Slavinskas 34-ąją minutę sumažino skirtumą iki 55:56.

Prasidėjus paskutinei minutei sudėtingą tritaškį su atakos pabaigą skelbiančia sirena pataikė „Nevėžio“ įžaidėjas Jokūbas Gintvainis, kilstelėjęs šeimininkų persvarą iki 5 taškų.

Evaldas Šaulys, likus 7 sek, pataikė vieną svarbiausių mačo tritaškių – 76:77, tačiau „Nevėžio“ kapitonas J. Kazakauskas atsakė baudomis. Po minutės pertraukėlės jų mesti stojo Žygimantas Janavičius. „Neptūno“ įžaidėjo nervai iššūkio neatlaikė – abu sykius kamuolys neskrodė tinklelio.

Nors po krepšiais dominavęs „Neptūnas“ atkovojo 40 kamuolių, varžovai 30, tačiau Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniams koją kišo pataikymas iš toli (22 proc.) bei klaidos (17).

Uostamiesčio komandos neišgelbėjo ir rezultatyviai ir naudingai žaidžiantis Matas Jogėla, Kėdainiuose pasiekęs naudingumo balų rekordą karjeroje.

22-ejų krepšininkas per 30 min. pelnė 18 (6 dvitaškiai ir baudos iš 6, nepataikyti visi 3 tritaškiai), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir uždirbo 31 efektyvumo balą.

„Nevėžis–Optibet“ – „Neptūnas“ 79:76 (24:15, 11:14, 18:19, 26:28).

„Neptūnas“: M. Jogėla, E. Šaulys – po 18, D. Slavinskas – 13, S. Galdikas – 8, G. Stankevičius – 5, B. Griciūnas, K. Metrikis, Ž. Janavičius – po 4, N. Giga – 2.