2024 29 balandžio

Prieš „Žalgirio“ vėją šiandieniniam „Neptūnui“ sunku pūsti

Įspūdingai rungtynes Kaune pradėjęs Klaipėdos „Neptūnas“, tvojo „Žalgiriui“ 12:2, tačiau vėliau daugkartiniai šalies čempionai įrodė savo meistriškumą, laimėję susitikimą 85:72.

Uostamiesčio penketukas 13-ąjį pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygos čempionate.

Po įspūdingos pradžios netrukus klaipėdiečių laukė liūdnos minutes, per kurias „Žalgiris“ pelnė 14 taškų iš eilės ir persvėrė rezultatą 16:12.

Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai dar turėjo jėgų erzinti Eurolygos senbuvius – 26:22, tačiau nuo antrojo ketvirčio „Žalgiris“ pradėjo diktuoti savo sąlygas. Po laimėto tarpsnio 10:2, kauniečiai atsiplėšė 40:31.

Netrukus šeimininkai įgijo ir dviženklę persvarą – 47:34. Išlaikydami tokį atstumą, kauniečiai sėkmingai nužingsniavo rungtynių finišo link.

„Žalgiris“ persvarą krovėsi po klaidiečių klaidų – pagal šį rodiklį kauniečiai mūsiškius pranoko 25:10.

Solidžiai į „Neptūno“ komandą sugrįžo amerikietis Darrinas Dorsey. Debiutiniame mūšyje įžaidėjas dar iki ilgosios pertraukos surinko 9 taškus, o iš viso sugrįžtuvių susitikime per 19 min. surinko 14 taškų (2 dvitaškiai iš 2, 3 tritaškiai iš 3, 1 bauda iš 2), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, dukart suklydo ir uždirbo 16 naudingumo balų.

D.Dorsey buvo rezultatyviausias ir naudingiausias„Neptūno“ krepšininkas.

„Pralaimėjome Eurolygos komandai. Tris kėlinius sužaidėme gana neblogai, bet prastai buvo sužaistas antras kėlinys. „Žalgiris“ labai gerai išnaudojo mūsų klaidas, todėl ir pabėgo. O sumažinti skirtumą buvo sunku“, – apgailestavo T. Gaidamavičius.

„Žalgiris“ – „Neptūnas“ 85:72 (22:26, 27:11, 16:17, 20:18).

„Neptūnas“: Darrinas Dorsey – 14, Džiugas Slavinskas, Benas Griciūnas – po 11, Norbertas Giga – 10,  Martynas Mažeika – 9, Giedrius Stankevičius – 5, Simas  Galdikas, Matas Jogėla – po 4, Žygimantas Janavičius, Evaldas Šaulys – po 2.