2024 29 balandžio

Debiutavusių „mokyklinukų“ blynas prisvilo

Lietuvos 2-osios lygos futbolo čempionate debiutavusiems Klaipėdos futbolo mokyklos (FM) auklėtiniams tvarkaraštis pirmosiose rungtynėse lėmė susiremti su atgimusiu Panevėžio „Ekranu“.

Daugkartiniai šalies čempionai, siekę šįmet žaisti 1-ojoje lygoje, greitai įrodė savo pranašumą ir triumfavo 6:1.

Jau 7-ąją min. įvartį pasiekė legionierius iš Japonijos, pastaraisiais metais rungtyniavęs Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje – Kotaro Amemiya.

Įvartis neišmušė jaunųjų futbolininkų iš vėžių. Klaipėdiečiai, sezoną pradėję nauja apranga, panašia, kokia žaidžia garsusis Argentinos klubas „Boca Juniors“, toliau tvarkingai gynėsi. Apie kamuolio valdymą buvo sunku galvoti. Kartas po karto patyręs atakų dirigentas Donatas Navikas sugebėdavo surengti išpuolių į svečių aikštės pusę.

Tačiau artėjant pertraukai nepavyko išvengti antrojo įvarčio. Už pražangą baudos aikštelėje į pajūrio vienuolikės vartus buvo skirtas 11 m baudinys, kurį realizavo Edvardas Tamulevičius.

Skaudus buvo tarpsnis antrajame kėlinyje, kuom per dvi minutes panevėžiečiai pelnė du įvarčius ir skirtumas šoktelėjo iki 4:0.

Kiek vėliau istoriniu, pirmuoju, atsakė klaipėdiečiai. Naujosios Futbolo mokyklos vestibiulyje, matomiausioje vietoje ant sienos, tikriausiai, bus pritvirtinta Eimanto Labženčio nuotrauka.

Per likusį pusvalandį svečiai dar du kartus nuginklavo klaipėdiečių vartininką ir išvyko patenkinti – 6:1.

Trys įvarčius pasiekė antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Marius Zabarauskas.

Balandžio 2-ąją klaipėdiečių laukia kitas egzaminas. Tomo Domarko ir Mariaus Komovo auklėtiniai Šiauliuose susirems su „Šiaulių“ dubleriais.

FM – „Ekranas“ – 1:6 (0:2)

Įvarčiai: 7 min. Kotaro Amemiya („Ekranas“) – 0:1; 39 min. Edvardas Tamulevičius („Ekranas“; iš 11 m) – 0:2; 53 min. Edvardas Tamulevičius („Ekranas“) – 0:3; 54 min. Marius Zabarauskas („Ekranas“) – 0:4; 60 min. Eimantas Labžentis (FM) – 1:4; 67 min. Marius Zabarauskas („Ekranas“) – 1:5; 85 min. Marius Zabarauskas („Ekranas“) – 1:6.

FM: Saidas Abou Osmanas, Enrikas Žukauskas, Nojus Paulikas (nuo 75 min. Gvidas Kubilius), Daniilas Tišakovas (nuo 86 min. Andrius Norvaišis), Eimantas Labžentis (nuo 86 min. Kristupas Muravjovas), Justinas Jučas, Dominykas Jurkus, Jokūbas Malinauskis (nuo 70 min. Pijus Dumalakis), Maksimas Andrejevas, Nedas Jurgis Šimkutis, Donatas Navikas (nuo 60 min. Herkus Vaitkus).

„Ekrano“ futbolo klubo (Viktorijos Viksvaitės) nuotr.