2024 29 balandžio

„Neptūno“ krepšininkės sulaukė atkaklaus LCC TU penketuko pasipriešinimo

Lietuvos moterų krepšinio čempionate sulaukta dar vieno Klaipėdos derbio – „Neptūno“ ir LCC TU mūšio.

Favoritėms – „Neptūno“ krepšininkėms, iki tol lengvai įveikusioms Tarptautinio universiteto žaidėjas, penktadienį teko atiduoti visas jėgas, ir tik tada džiaugtis kuklia pergale 61:59.

Pradžia nekėlė minčių, kad pabaiga bus karšta. Daliaus Ubarto auklėtinės išsiveržė į priekį 19:14. Vėliau studentės pavijo ir net keletą kartų aplenkė „Neptūno“ penketuką – 22:20, 31:29, 33:31.

Tai buvo trumpalaikiai LCC TU išsišokimai.

Įjungusios aukštesnę pavarą „Neptūno“ krepšininkės laimėjo tarpsnį 14:2, ir baigiantis trečiajam ketvirčiui įgijo 10 taškų pranašumą – 47:37. Per likusias dešimt minučių Viliaus Stanišausko merginų armija šturmavo D.Ubarto apkasus, tačiau lemiamos atakos taip ir nesurengė. O tiek tereikėjo, studentėms buvo pavykę skirtumą sušvelninti iki 55:57, 57:59.

Iki rungtynių pabaigos likus minutei Vanja Petrovič pataikė iš vidutinio nuotolio ir LCC sumažino atsilikimą iki 57:59. Kitoje atakoje pražanga sustabdyta Ligita Tamutytė realizavo vieną baudą iš dviejų ir LCC TU žaidėjoms atsivėrė galimybė išplėšti pratęsimą – 57:60.

Po minutės pertraukėlės kamuolys atsidūrė L.Jurčiūtės rankose, tačiau jos mestas kamuolys iš tritaškio zonos tikslo nepasiekė.

Rungtynėse žaidė vos septynios „Neptūno“ taikliarankės.

Nugalėtojoms daugiausia taškų pelnė Agnė Černeckytė – 14, pralaimėjusioms – Laurita Jurčiūtė – 30.

Gera kova dėl atšokusių kamuolių išsiskyrė „Neptūno“ legionierė  Ionna McKenzie, po krepšiais sugriebusi net 19 kamuolių.

Tai buvo ketvirtoji „Neptūno“ sėkmė per septynerias rungtynes, o LCC TU – penktosios pralaimėtos varžybos po tiek pat susitikimų.

„Neptūnas“ – LCC TU 61:59 (14:12, 17:20, 16:9, 14:18)

„Neptūnas“: A.Čemeckytė – 14, I.McKenzie – 12, D.Paliulytė – 12, L.Tamutytė – 11, G.Paulauskaitė – 9.

LCC TU: L.Jurčiūtė – 30, A.Jurevičiūtė – 13, V.Petrovič – 8, R.Būgaitė, B.Staponaitė – po 4.