2024 28 balandžio

„VKKM-Neptūno“ jaunuolių pirmoji pergalė RKL čempionate

Regioninės krepšinio lygos B diviziono čempionate po keturių nesėkmių, pirmoji pergalė, lyg Kalėdų senis, aplankė „VKKM-Neptūno“ komandą.

Gyčio Krugelevičiaus auklėtiniai, po nuotykių kupinų rungtynių su Kuršėnų „Grafų furniture“ ekipa, nudžiugino pergale 87:82.

„Knašiukai“ galingai pradėjo susitikimą. Po to, kai rezultatas buvo lygus – 5:5, jie laimėjo tarpsnį 15:1 – 20:6.

Antrajame kėlinyje uostamiesčio jaunikliai dar labiau padidino skirtumą – 31:15. Matyt pamanę, kad pergalė pasiekta, nusprendė neeikvoti daugiau jėgų. Tuo mielai pasinaudojo kuršėniškiai. Santykis ėmė tirpti it sniegas ant krosnies. Per keletą minučių svečiai jau buvo čia pat – 33:36.

Teko „knašiukams“ eiti žaisti iš naujo. Pelnę aštuonis „sausus“ taškus jie pasitiko didžiąją pertrauką turėdami 9 taškų pranašumą.

Antroje susitikimo pusėje prasidėjo linksmybės – vos septyniese žaidę atvykėliai įpusėjus trečiam ketvirčiui pavijo ir aplenkė 53:52, vėliau padidinę persvarą iki 55:52.

Po to, kai santykis buvo lygus – 61:61, pajūrio krepšinio talentai vėl pabėgo į priekį 68:61.

Jauniems krepšininkams, tikriausiai, neįdomu žaisti ramų krepšinį. Jie leido svečiams priartėti iki 75:76. Likus žaisti mažiau nei dvi minutes „VKKM-Neptūnas“ turėjo vos 2 taškų persvarą – 80:78. Dar kartą šeimininkams ėmė padai svilti, kai likus 28 sek. Kuršėnų lyderis Jonas Šlekys sumažino klaipėdiečių pranašumą iki 81:83. O lemiamu momentu tapo kuršėniškio Deivido Juozaičio ataka iš tritaškio zonos likus 12 sek. Tuo metu ekipas skyrė 3 taškai.

Šis netaiklus šūvis vertė kuršėniškius skubėti prasižengti, tačiau kol jie tai atliko prireikė net 10 sekundžių. O likus 2 sek. Deividas Momkus šaltakraujiškai įmetė abi baudas.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Kornelijus Zikas, pelnęs 19 taškų, surinkęs 35 naudingumo balus. Jis pataikė 8 dvitaškius iš 10, 1 tritaškį iš 2 ir sugriebė net 14 atšokusių kamuolių.

„VKKM-Neptūnas“ su 1 pergale ir 4 pralaimėjimais užima 7-ą vietą tarp 9 komandų. Prasčiau sekasi „Raseinių“ ir „Gargždų-2“ ekipoms, prapylusioms visas varžybas. Raseiniškiai gavo į šonkaulius penkis kartus, „Gargždų“ komandos dubleriai – šešis.

Po šio turo „knašiukai“ gavo kalėdinių atostogų net iki sausio 8 dienos.

„VKKM-Neptūnas“ – „Grafų furniture“ 87:82 (24:13, 20:22, 24:28, 19:19).

„VKKM-Neptūnas“: K. Zikas – 19, M. Staponas – 16, E. Stulpinas, M.Pronskus – po 10, D. Momkus – 9, E. Narkus – 8, K. Keinys – 6, K. Petraitis – 5, A. Brazauskas – 4.