2024 25 balandžio

LKL valdybos sprendimai dėl COVID-19 pandemijos

Lietuvos krepšinio lyga (LKL) reagavo į padidėjusią riziką dėl sparčiai visoje šalyje augančių COVID-19 infekcija užsikrėtusių žmonių skaičiaus.

Vyriausybei nuo trečiadienio dalyje Lietuvos savivaldybių įvedant karantiną, Vilniuje vyko LKL valdybos posėdis, kurio metu buvo aptarti svarbiausi šio 2020-2021 m.  LKL  sezono vykdymo klausimai garantuojant maksimalų saugumą.

Posėdyje buvo aptarta čempionato vykdymo tvarka atsižvelgiant į tai, kad dalis LKL klubų rungtyniauja Vyriausybės „raudonąją zona“ pažymėtose savivaldybėse.

LKL čempionato klubų atstovai vieningai sutarė, jog dėl žiūrovų lankymosi aukšto meistriškumo sporto renginiuose, vadovausis LRV priimtais sprendimais.

Susirinkimo metu priimtas sprendimas, jog 8 žaidėjai yra minimalus krepšininkų skaičius tam, kad komanda galėtų žaisti rungtynėse. Jei komanda negalės rungtynėms registruoti bent aštuonių žaidėjų dėl COVID-19, jų rungtynės bus suspenduotos ir nukeltos į kitą datą.

Taip pat mažinant kontaktus bei rizikas, šiuo prevenciniu laikotarpiu, nuo ateinančio turo, rungtynių metu nebus leidžiami šokėjų pasirodymai.

Taip pat buvo aptartas veiksmų planas, kaip kiekviena čempionato komanda turėtų elgtis, jei jos viduje atlikus koronaviruso testą paaiškėja, kad bent vienas narys yra užsikrėtęs.

Atnaujintos LKL vidaus taisyklės bus pateiktos Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM). SAM patvirtinus naujuosius nuostatus, jie bus nedelsiant taikomi ir paskelbti viešai.

Trečiadienį Vyriausybė priims galutinį sprendimą dėl žiūrovų lankymosi arenose. Iki šiol su gyvu palaikymu vykusiame LKL čempionate gali atsirasti atitinkamų korekcijų.

LKL ragina tiek komandas, tiek sirgalius elgtis atsakingai bei laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *