2024 16 balandžio

Lietuvos moterų krepšinio rinktinėje – dvi pajūrio atstovės

Šalies moterų krepšinio rinktinės vyr. treneris Mantas Šernius išrikiavo sudėtį artėjančioms Europos moterų krepšinio čempionato atrankos rungtynėms su Serbijos rinktine.

Į rinktinę pakviesta klaipėdietė Eglė Šikšniūtė, žaidžianti Turkijos „Izmit Belediyespor“ komandoje, ir buvusi Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinė Justė Jocytė, meistriškumą kelianti Prancūzijoje, „Asvel Feminin“ klube.

Moterų rinktinė pirmadienį išvyks į „burbulą“ Turkijoje, tiesa ten, vietoj dviejų planuotų rungtynių lietuvės sužais tik vienerias. Dėl sudėtingos COVID-19 situacijos šalyje, šiame atrankos etape atsisakė dalyvauti Albanijos rinktinė.

„Džiaugiuosi, kad nesergame, bet situaciją sekame kiekvieną dieną, bendraujame su žaidėjomis. Situacija tikrai neramina, bet visos pažadėjo saugotis ir ruošiasi. Turėsime nedaug treniruočių pasiruošti, labai gerai, kad vasarą galėjome padaryti tam tikrą įdirbį, tas tikrai atsilieps. Žinau, kad dauguma rinktinių turės netekčių, žinome, kad yra sergančių žaidėjų. Bet kokiu atveju, ruošiamės visoms Serbijos žaidėjoms, klaipėdietis Vilius Stanišauskas jau darbuojasi šiuo klausimu. Nuvykus bus aiškiau, turėsime tik dvi treniruotes sudėti visus taškus ir kilti į lemiamą mūšį.

Turėsime atmušti tą pirmą serbių bangą, jos griebia kaip laukiniai šunys už kaklo. Reikia išlaikyti rezultatą kuo teigiamesnį, kad gale rungtynių galėtume smogti. Turėsime remtis savo lyderėmis, pagrindinėmis žaidėjomis, turime pranašumą po krepšiu“, – sakė Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyr. treneris M.Šernius.

Lietuvos rinktinė su Serbijos ekipa susitiks lapkričio 12 d., 14 val. Rungtynes tiesiogiai transliuos TV6 televizija. Lietuvės pirmose E grupės rungtynėse namuose 108:43 įveikė Albaniją, o išvykoje 51:74 turėjo pripažinti Turkijos ekipos pranašumą. Į finalinį Europos moterų krepšinio čempionato etapą pateks visų grupių nugalėtojos ir penkios geriausios komandos užėmusias antrąsias vietas grupėse.

Į rinktinę pakviestos krepšininkės

Gintarė Petronytė („Umana Reyer Venezia“)

Laura Juškaitė („Valencia Basket Club“)

Laura Miškinienė („Arka Gdynia“)

Eglė Šikšniūtė („Izmit Belediyespor“)

Gabija Meškonytė („Buyusehir Belediyesi Adana BasketBol“)

Gabrielė Šulskė (Vilniaus „Kibirkštis-MRU“)

Kamilė Nacickaitė (be klubo)

Karolina Kazočiūnaitė (Kauno „Aistės-LSMU“)

Justė Jocytė („Asvel Feminin“)

Kristė Timofejeva (Vilniaus „Kibirkštis-MRU“)

Audronė Zdanevičiūtė (Vilniaus „Kibirkštis-MRU“)

Justina Miknaitė (Vilniaus „Kibirkštis-MRU“)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *