2024 21 liepos

Europos čempionate pirmą kartą rungtyniaus J.Beniušis

Trečiadienį Plovdive (Bulgarija) prasidėsiančiame Europos dviračių treko čempionate tarp septynių Lietuvos sportininkų bus ir klaipėdietis Justas Beniušis.

Pirmą kartą Senojo žemyno pirmenybėse dalyvausiantis uostamiesčio dviratininkas kovos daugiakovės ir skrečo rungtyse.

Pirmą varžybų dieną rungtyniaus Olivija Baleišytė (skrečas) ir Mantas Bitinas (atkrintamosios lenktynės).

Penkias dienas vyksiančiame čempionate dar dalyvaus Simona Krupeckaitė, Miglė Marozaitė, Vasilijus Lendelis ir Svajūnas Jonauskas. Šie keturi dviratininkai išbandys jėgas sprinto lenktynėse ir keirine. O.Baleišytė dar pasirodys daugiakovėje (omniume ir atkrintamosiose lenktynėse), M.Bitinas – grupinėse lenktynėse dėl taškų,

Čempionatas, kuris bus transliuojamas „Eurosport 1“ kanalu, baigsis sekmadienį. Iš 22 rungčių 12 yra olimpinės.

Pernai Europos čempionate Apeldorne (Nyderlandai) aukščiausią vietą iš lietuvių užėmė S.Krupeckaitė ir M.Marozaitė. Jos komandų sprinto lenktynėse buvo ketvirtos. O.Baleišytė skreče užėmė šeštą vietą.

S.Krupeckaitė ir M.Marozaitė komandų sprinte Bulgarijoje nedalyvaus. Nuo šiol (išskyrus Tokijo olimpines žaidynes) moterų komandų sprinte, kaip ir vyrų, turi startuoti trys dviratininkės.

Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – 6 aukso, 3 sidabro ir 7 bronzos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *