2024 25 balandžio

Uostamiesčio gimnastė nenustebino Senojo žemyno pirmenybėse

Klaipėdietė Paulina Jočytė Europos jaunimo meninės gimnastikos čempionate užėmė 22-ą vietą tarp 56 dalyvių.

Geriausiai Viktorijos Petrovos ir Valentinos Bagrijevos auklėtinei sekėsi tramdyti kamuolį. Jį šioje rungtyje buvo 25-ta – 16 balų. Pirmavo Izraelio atstovė Daria Atamanov – 22,65 balo. Kitas dvi vietas užėmė ukrainietės Polina Karika –22,65 ir Melanija Tur – 22,45. Vėliau vykusiose finalinėse varžybose į pirmą vietą pakilo ir auksą laimėjo P.Karika (22,80). Sidabro medalį iškovojo bulgarė Stliana Nikolova (22,70), bronzą – baltarusė Jelizaveta Zorkina (22,55).

Uostamiesčio gimnastė pratime su šokdyne pelniusi 14,10 balo, užėmė 32-ąją vietą tarp 41 varžovės. Pirmavo ukrainietė Karina Sydorak – 21,50, baltarusės Dina Agiševa – 21,35 ir Eva Brezalijeva – 21,10. Finale trijulėje įvyko pokyčių. Čempione tapo D.Agiševa (21,55), vicečempione – D.Atamanov (21,50). Bronzą iškovojo E.Brezalijeva (20,85). Iš pradžių trečia vieta buvo skirta ukrainietei Karinai Sydorak (20,80), tačiau Baltarusijos delegacijai pateikus protestą buvo pakoreguoti balai.

Kuokelės neklausė P.Jočytės. Ji, užėmusi 37-tą poziciją, aplenkė vos keturias varžoves – 15,10 balo. Atrankos varžybose pirma buvo M.Tur – 23,80, antra –J.Zorkina – 23,55, trečia – P.Karika – 23,25. Ir šios rungties finalas sumaišė kortas. Nugalėtojos titulą iškovojo D.Atamanov (24,35), antrą vietą išsaugojo J.Zorkina (23,35), o trečią – vengrė Evelin Viktoria Kocsis (22,90). Šios sportininkės sėkmė buvo viena didžiausių staigmenų jaunimo grupėje.

Jaunosios gimnastės atrankos varžybas baigė pratimu su kaspinu. Šioje rungtyje klaipėdietė pasirodė prasčiausiai – užėmė 39-ą vietą – 11,95 balo. Blogiau sekėsi tik dviem Bosnijos ir Hercegovinos sportininkėms. Kaspinas laimingiausias buvo D.Atamanovai – 21,50, D.Agyševai – 21,25 ir Palina Slančevskajai (Baltarusija) – 21,25. Finalinėse varžybose čempione tapusi S.Nikolova (21,55), pranoko ankstesniąsias lyderes. Sidabras sužvilgo šeimininkei K.Sydorak (21,20), bronza, tikriausiai, ne itin džiaugėsi atrankos etape geriausia buvusi D.Atamanov (21,15).

Iš viso P.Jočytė surinko 57,15 balo. Kiek geriau sekėsi kaunietei Viktorijai Jociūtei, užėmusiai 20-ą vietą – 59,60.

„Tikėjausi, kad P.Jočytė geriau pasirodys, – prisipažino trenerė V.Petrova. – Mačiau ją 15-tuke. Čempionate buvo ne Paulinos dienos. Tikriausiai perdegė, nes tai buvo pirmasis jos Europos čempionatas.“