2024 23 balandžio

Antrą dieną jaunučių plaukimo čempionate bronza nudžiugino P.Lučka.

Lietuvos jaunučių iki 14 metų plaukimo čempionato antroji diena pagaliau nusišypsojo baseino šeimininkams – klaipėdiečiams.

50 m nugara nuplaukęs per 30,58 sek., bronzos medalį iškovojo Petras Lučka. Vandos Grigaitienės auklėtinis grybšniu atsiliko nuo aukštesnes vietas užėmusių – ignaliniečio Mato Šurnos (30,40 sek.) ir vilniečio Michailo Trusovo (30,01 sek.).

Tai vienintelis „Gintaro“ sporto centro auklėtinių iškovotas medalis čempionate.

Šioje rungtyje penktas buvo Mantas Kaušpėdas (21,17 sek.). B finale trečias buvo (iš viso – 11-as) vaikų grupėje tris medalius laimėjęs Motiejus Zubė (33,74 sek.).

Mergaičių finale Eleonora Poškaitė užėmė šeštą poziciją – 34,45 sek., o Greta Bukauskaitė – tryliktą (B finale – penktą) – 36,70 sek.

Dvigubai ilgesnės distancijos varžybose mūsų „nugarininkams“ nepavyko užkopti ant prizininkų pakylos. P.Lučka buvo penktas – 1 min. 07,74 sek., M.Kaušpėdas – aštuntas – 1 min. 10,56 sek. Mergaičių grupėje G.Bukauskaitė vėl liko 13-a (B finale – penkta) – 1 min. 20,57 sek.

Vos medalio nelaimėjo 100 m krūtine plaukusi Perla Žvingilaitė. Ji, distancijoje užtrukusi 1 min. 18,56 sek., turėjo tenkintis ketvirta pozicija. Perpus trumpesnėje rungtyje klaipėdietė nekovojo. Ji buvo diskvalifikuota dėl starto taisyklės pažeidimo.

100 m nuotolio berniukų finale šeštas buvo Lukas Daugintis – 1 min. 15,52 sek. B finale Herkus Andronatij užėmė ketvirtą vietą (galutinė 12 vieta) – 1 min. 19,22 sek., Eimantas Anglickas – šeštą (14 vieta) – 1 min. 19,66 sek.

Perpus trumpesnės distancijos A finale L.Daugintis liko septintas – 34,21 sek., E.Anglickas – aštuntas – 34,95 sek.

Ir B finale „gintariukai“ buvo antroje rikiuotės pusėje – Paulius Drakšas – ketvirtas (iš viso 12-as) – 36,07 sek., Liutauras Songaila – šeštas (14-as) – 36,20 sek., Giedrius Cirtautas – septintas (15-as) – 36,69 sek.

Plaukdami 50 m peteliške uostamiesčio atstovai į A finalus nepateko. Tarp mergaičių 11-ta (B finale – trečia) liko E.Poškaitė – 33,05 sek., tarp berniukų tokią pat vietą užėmė Arnas Stapura – 30,42 sek. Daniilas Kononenka buvo 14-as – 30,80 sek.

100 m laisvu stiliumi varžybose klaipėdietės mergaitės nepateko nė į vieną finalą. Berniukų B finale penktas buvo (galutinė 13 vieta) Edgaras Ronskis – 1 min. 00,81 sek.

Čempionatas buvo baigtas estafete 4 po 100 m laisvu stiliumi. „Gintaro“ mergaičių pirmasis ketvertukas – E. Poškaitė, P.Žvingilaitė, Alina Tolstova, Agnė  Radzevičiūtė – 4 min. 31,26 sek., buvo šeštas tarp 14 ekipų.

Antroji „Gintaro“ komanda, kurią sudarė Rugilė Grabytė, Liepa Ališauskaitė, Marta Šiaulytė ir Jorūnė Venckutė užėmė 11 vietą – 4 min. 55,57 sek.

Tokioje pat berniukų estafetėje kovojo taip pat 14 ketvertukų. Uostamiesčio plaukikai P.Lučka, E.Ronskis, P.Drakšas ir D.Kononenka buvo šešti – 4 min. 07,08 sek.

Į antrą ekipą suburti L.Songaila, G.Cirtautas, Audrius Barbšys ir Jonas Knašas užėmė devintą poziciją – 4 min. 10,69 sek.