Tragiški klubui metai išlydėti pergale

Klaipėdos „Neptūnas“ pergale 71:63 prieš turnyrinės rikiuotės kaimynus – Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkus palydėjo 2020-uosius Lietuvos krepšinio lygos čempionate.

Tomo Gaidamavičiaus kariauna gynėsi geriausiai šiame sezone – varžovai nebuvo pelnę tiek mažai taškų.

Lemiamas buvo antrasis kėlinys, kuriam prasidėjus klaipėdiečiai, ilgam buvo surakinę dzūkų rankas. Ir per tą laiką laimėję tarpsnį 15:3, išsiveržė į priekį 30:21. Tačiau vėliau gavę šiek tiek laisvės, šeimininkai sušvelnino skirtumą iki 28:33.

Po didžiosios pertraukos Alytaus sporto rūmuose vėl siautėjo klaipėdiečiai, padidinę skirtumą iki 44:30.

Pasikartojo antrojo kėlinio scenarijus, kai dzūkai perėmė iniciatyvą ir sušvelnino skirtumą – 42:46, o prasidėjus paskutiniajam ketvirčiui – 44:46.

Per keletą minučių pajūrio penketukas atkuto ir vėl nurūko į priekį 62:48.

Nors „Neptūnas“ dėl pražangų limito neteko rezultatyviausiai rungtyniavusių Beno Griciūno ir G. Stankevičiaus, tačiau pergalės ir rankų nebeišleido.

Geriausias sezono rungtynes žaidė Matas Jogėla, per 20 min. pelnęs 13 taškų, atkovojęs 7 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų.

„Noriu išskirti žaidimą ginant krepšį, – po varžybų pabrėžė „Neptūno“ strategas T. Gaidamavičius. – Buvome sudarę gerą planą, kuris didžiąja dalimi suveikė. Žinoma, puolime norėjosi mažiau tokių klaidelių, tačiau rungtynėms baigiantis jų išvengti nepavyko. Dėl to kažkiek yra blogai. Tačiau ne tik susitikimo pabaiga mums kainavo nervų, visos rungtynės buvo labai svarbios. Po kelių pralaimėjimų paskutinėmis minutėms norėjome atsigriebti, tą padaryti mums pavyko. Tai pirmoji mūsų pergalė išvykoje, kuria reikia pasidžiaugti. Paskutinė „Neptūno“ pergalė šiais metais, kurie klubui buvo tragiški.“

„Dzūkija“ – „Neptūnas“ 63:71 (18:16, 10:17, 14:13, 21:25).

„Neptūnas“: M. Mažeika – 14, M. Jogėla – 13, B. Griciūnas, G. Stankevičius – po 12, D. Slavinskas – 9, S. Galdikas, N. Giga – po 4, E. Šaulys – 2, T. Pažėra – 1.