2024 25 balandžio

LKL komandų dublerių mūšyje triumfavo žalgiriečiai

Klaipėdos „Neptūnas–Akvaservis“ namuose 59:76 nusileidęs Kauno „Žalgiriui-2“, patyrė dešimtą pralaimėjimą Nacionalinės krepšinio lygos čempionate.

Uostamiesčio ekipos strategui Simonui Serapinui teko akyliau peržiūrėti žaidėjų galimybes, nes su „Žalgirio“ dubleriais jis neturėjo trijų pagrindinio penketuko narių Adomo Sidarevičiaus, Nojaus Mineikio ir Petro Piekaus.

Susitikimas prasidėjo rezultatyviu Mintauto Mockaus žaidimu, per pirmąsias penkias minutes pelniusio 8 taškus. Tai leido klaipėdiečiams įgyti 3 taškų pranašumą – 11:8. Tačiau iniciatyvą perėmę kauniečiai, baigiantis kėliniui išsiveržė į priekį 20:17.

Antrajame ketvirtyje vyko panašus žaidimas. Iš pradžių geriau sekėsi šeimininkams, vėliau vėl pranašesni buvo svečiai. Po 20 min. „Žalgiris-2“ turėjo 5 taškų persvarą – 37:32.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ dublerių pranašumas nekėlė abejonių. Lengvą sumaištį svečių stovykloje sukėlė septynis iš eilės taškus pelnęs Gediminas Leščiauskas.

Po jo taškų fejerverko, kauniečių pranašumas ištirpo iki 3 taškų. Tačiau daugiau nuveikti pajūrio taikliarankiams nepavyko. Laimėję tarpsnį 8:2, laikinosios sostinės penketukas vėl nutolo 59:50.

Per paskutiniąsias dešimt minučių klaipėdiečiai žaidė lyg surištomis rankomis, pelnė vos 9 taškus. O žalieji įgijo dviženklę persvarą, kuri neleido dvejoti, kas laimės.

Tarp klaipėdiečių lyderiu buvo Lukas Kreišmontas, surinkęs 16 taškų.

„Žalgirio-2“ ekipoje žaidė trys klaipėdiečiai, buvę V. Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtiniai. Radvilas Kneižys per 14 min. pelnė 2 taškus, Vitalijus Kozys per 16 min. – 9, Giedrius Bergaudas per 23 min. – 14.

Uostamiesčio krepšininkai su 5 pergalėmis po 15 susitikimų yra 12-ti tarp 15 ekipų.

„Neptūnas–Akvaservis“ – „Žalgiris-2“ 59:76 (17:20, 15:17, 18:22, 9:16).

„Neptūnas–Akvaservis“: L. Kreišmontas – 16, G. Leščiauskas – 11, M. Mockus, M. Vaitkus, G. Mažeika – po 9, D. Romančenka – 3, K. Zikas – 2.