2024 27 liepos

Vilniaus moksleivės pamoką gavo Klaipėdoje

Lietuvos moterų krepšinio čempionate pirmąsias naujųjų metų rungtynes žaidė Klaipėdos „Neptūnas“.

Pajūrio krepšininkės lengvai įveikė Vilniaus „Kibirkšties-VKM“ ekipą 82:51.

„Neptūno“ pirmavo nuo pirmosios minutės iki finalinės sirenos. Pelniusios pirmuosius penkis taškus, klaipėdietės dar ilgokai negalėjo ramiai gyventi. Baigiantis kėliniui ekipas skyrė vos 5 taškai – 22:17.

Antrajame ketvirtyje uostamiesčio krepšininkės nurūko į priekį 35:20, 41:24. O didžiąją  pertrauką „Neptūno“ taikliarankės pasitiko pirmaudamos 44:32.

Klausimas „kas laimės?“, buvo atsakytas trečiajame ketvirtyje, kai skirtumas išaugo iki 18 taškų – 61:43.

Per likusias dešimt minučių vilnietės mojavo balta vėliava. Šeimininkės, lyg to nematydamos, toliau spardė gulinčias varžoves. Nė vienos pergalės čempionate neiškovojusios „Kibirkšties-VKM“ krepšininkės buvo sutriuškintos 31 taško skirtumu.

Tarp klaipėdiečių ypač pasistengė Dalia Donskichytė, per 27 minutes pelniusi 24 taškus (6 dvitaškiai iš 10, 3 tritaškiai iš 6, 3 baudos iš 3) ir surinkusi 25 naudingumo balus.

„Neptūno“ gretose tarp startinio penketo krepšininkų dviženklio rezultatyvumo nepasiekė tik Ionna McKenzie, pelniusi 9 taškus bei sugriebusi 14 atšokusių kamuolių.

Vilniečių komandoje žaidusi klaipėdietė Dominyka Gerkytė per 29 min. surinko 8 taškus. Buvusi Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinė pataikė 2 dvitaškius iš 4, 4 baudas iš 5, šovė pro šalį abu tritaškius ir surinko 11 naudingumo balų.