2024 20 balandžio

Lietuviai kontrolinėse rungtynėse neprilygo Nyderlandų rinktinei

Pasaulio salės futbolo čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė kontrolinėse rungtynėse svečiuose 0:4 nusileido 20-tąją vietą Europos rinktinių reitingo rikiuotėje užimantiems Nyderlandų salės futbolininkams.

Šeimininkai savo persvarą įtvirtino per paskutines septynias minutes, kai realizavo šešių metrų baudinį bei įmušė įvartį į tuščius vartus.

Vieną iš progų pelnyti įvartį turėjo klaipėdietis Tadas Labukas. Nyderlandų rinktinės vartininkas atrėmė jo smūgį

Dar mūsų šalies garbę gynė Klaipėdos atstovas Aurimas Skurdelis. Vartininkui iš uostamiesčio Žymantui Butkui pasirodyti tarp virpstų nebuvo suteikta progos.

Lietuviai nuo pirmų minučių varžovams atidavė iniciatyvą. Vis tik, sėkmingas žaidimas gynyboje ilgą laiką varžovus paliko be progų. Pirmasis rimtesnis epizodas buvo sukurtas 7-ąją min., kai po idealios kombinacijos Oualidas Saadouni atsidūrė vienas prieš lietuvių vartininką Egidijų Žagarą ir pelnė pirmąjį įvartį.

11-ąją min. rinktinės debiutantas T. Labukas suklaidino varžovą ir stipriai spyrė į viršutinį vartų kampą – vartininkas puikiai reagavo. Dar po minutės savo klasę buvo priverstas demonstruoti ir E. Žagaras. Daugiau pavojingų situacijų per pirmąjį kėlinį nebuvo sukurta nei prie vienų, nei prie kitų vartų.

Po pertraukos komandos žaidė toliau nepasikeitusios pusėmis. Ir toliau lietuviai ilgą laiką neleido varžovams demonstruoti jų mėgstamo žaidimo. Vis tik, kantriai laukę savos progos, šeimininkai jo sulaukė. Beveik įpusėjus antrajam kėliniui, per daug erdvės buvo palikta Soufianui Charraoui, kuris sulaukęs idealaus perdavimo, skirtumą padvigubino.

Tuo lietuvių bėdos nesibaigė. Likus žaisti septynias minutes, už pražangą baudos aikštelėje buvo skirtas šešių metrų baudinys, kurį realizavo Tevfikas Ceyaras.

Rinktinės stratego Jevgenijaus Ryvkino sprendimu, lietuviai vartininką pakeitė penktu žaidėju ir po poros minučių už tai buvo nubausti. Paskutinį kartą. Vienas prieš lietuvių vartus atsidūręs Jordany Martinusas pelnė ketvirtąjį įvartį.

Antrąsias kontrolines rungtynes Lietuva ir Nyderlandai žais antradienį.