2024 20 balandžio

Klaipėdiečiai Klaipėdoje pralaimėjo „šeimininkams“

Klaipėdos „Neptūno–Akvaservis“ penketukas, rungtynėse su Vilkaviškio „Perlu“, nesugebėjo pakartoti sėkmės, pasiektos kone prieš dešimt dienų.

Sausiui baigiantis Simo Serapino auklėtiniai akivaizdžiai pranoko Nacionalinės krepšinio lygos debiutantus 88:72, o ketvirtadienį kapituliavo 75:81. Abu susitikimai vyko Klaipėdoje. Pirmąjį kartą „Neptūno“ dubleriai buvo tikraisiais šeimininkais, o antrojo rato rungtynėse – „svečiais“. Mat dėl to, kad suvalkiečiai vis dar vargsta su naujos švieslentės įrengimu, jie negali žaisti savo naujoje arenoje. Keista, kad „Perlo“ klubas neieškojo arenos arčiau Vilkaviškio, o nusprendė ir antrą kartą kovoti  uostamiestyje.

Rungtynės „Neptūnas–Akvaservis“ pradėjo pataikydamas du tritaškius, tačiau netrukus „Perlas“ išlygino ir išsiveržė į priekį – 9:6. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutės klaipėdiečiai susigražino 6 taškų pranašumą. Ir vėl „Perlas“ pelnęs tris tritaškius, atsidūrė priekyje 24:22.

Antrajame kėlinyje klaipėdiečiai susigrąžino iniciatyvą ir penkių taškų persvarą, tačiau Vilkaviškio komanda vėl trimis tritaškiais sėkmingiau baigė pirmą pusę – 43:40.

Po ilgosios pertraukos aikštėje vyko atkakli kova, o pirmaujanti komanda keitėsi septynis kartus.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui švieslentėje švietė lygybė – 59:59, tačiau svečiai žaibiškai spurtavo 8:0 – 67:59.

Likus 5 minutėms Martynas Linkevičius dvitaškiu padidino „Perlo“ pranašumą iki 12 taškų – 74:62.

Klaipėdiečiai bandė išsigelbėti. Po Nojaus Mineikio dvitaškio likus 15 sek. pajūrio kariauna priartėjo iki 75:79. Pražangomis stabdytas M. Linkevičius iš 4 baudų pataikė dvi. Tačiau patys nerezultatyviai puolę užgesino išsigelbėjimo viltį.

Uostamiesčio krepšininkai spyrį į užpakalį gavo antrosiose rungtynėse iš eilės.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo M. Linkevičius. 35-erių veteranas per 37 min. pelnė 23 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir surinko 31 naudingumo balą.

Tarp klaipėdiečių tokiu pat taškų kiekiu, pasiektu per 25 min., gali pasigirti N. Mineikis. Tačiau jaunojo puolėjo nauda buvo dvigubai mažesnė – 15 balų.