2024 27 liepos

„Pieno žvaigždės“ patiestos trečią kartą sezone

Klaipėdos „Neptūnas“, parodęs, kad gali taikliai mėtyti tritaškius, palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ penketuką 99:93.

Trečioji pergalė prieš „sūrelius“ šiame sezone, padėjo uostamiesčio ekipai pakilti į Lietuvos krepšinio čempionato šeštąją vietą.

„Malonu buvo laimėti namuose, mūsų nusiteikimas buvo kovinis. Kažkiek pavyko išpildyti planą, tačiau dėl klaidų vėl neapsėjome be duobių. O laimėjome todėl, kad neblogai pataikėme iš trijų taškų zonos. Mes retai pataikome 58 proc. metimų. Tai džiugina. Kova buvo gera, Pasvalys irgi gerai kovojo“, – džiaugėsi beveik viskuo „Neptūno“ vairininkas Tomas Gaidamavičius.

Uostamiesčio krepšininkai sužaidė įspūdingą tarpsnį baigiantis pirmajam kėliniui ir prasidėjus antrajam ketvirčiui – septynių minučių laikotarpį jie laimėjo rezultatu 29:6. Po tokio šturmo, pajūrio ekipa įgijo 12 taškų persvara.

„Neptūnas“ iki ilgosios pertraukos pataikė net 10 tritaškių, tačiau neišvengė 13 klaidų, kurias „Pieno žvaigždės“ pavertė 21 tašku.

Po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo 49:45.

„Gal kažkiek iš vėžių išmušė keitimai, – didelį klaidų skaičių pirmoje mačo pusėje teisino T. Gaidamavičius. – Leidžiame jaunimą, nes dar neatvažiavo Darrinas Dorsey,  turintis pasirodyti antradienį. Iš NKL atėję vaikinai žaidė dvejas rungtynes per tris dienas, o čia kitas tempas, jie kažkiek sutrinka. Žinoma, klydo ir kiti. Pasvalys aktyviai gynėsi situacijose „du prieš du“, o mes prie tokių veiksmų neprisitaikėme.“

Giedriaus Stankevičiaus tritaškis likus 3 minutėms iki rungtynių pabaigos, kilstelėjo „Neptūną“ pranašumą iki 91:84.

16 taškų (4 tritaškiai iš 5) pelnęs ir 21 naudingumo balų surinkęs G. Stankevičius sužaidė geriausias karjeros rungtynes, o „Neptūnas“, pelnęs 99 taškus, pasiekė rezultatyvumo šiame sezone rekordą.

Antradienį pajūrio penketukas „Švyturio“ arenoje priims Alytaus „Dzūkiją“, o vasario 13-14 d. dalyvaus Panevėžyje vyksiančiame Karaliaus Mindaugo taurės turnyro lemiamose varžybose. Pusfinalyje klaipėdiečių laukia Kauno „Žalgiris“.