2024 19 balandžio

„Neptūnas“ grįžo su paguodos prizu – 10 tūkst. eurų

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai, nesugebėję niekuo nustebinti Karaliaus Mindaugo taurės turnyre, užėmė paskutinę vietą tarp į finalinį etapą patekusių komandų.

Pirmą dieną Panevėžyje garbingai priešinęsi Kauno „Žalgiriui“, sekmadienį pajūrio taikliarankiai pralaimėjo ir rungtynes dėl trečiosios vietos Utenos „Juventus“ komandai – 69:86.

Utenos ekipa į priekį išsiveržė dar pirmajame kėlinyje, kai po Vaido Kariniausko bloko Martynui Mažeikai ir taiklaus Martyno Gecevičiaus tritaškio įgavo devynių taškų persvarą. Kėlinį uteniškiai laimėjo 21:11.

Antrojo ketvirčio metu komandas skyrė net 19 taškų ir atrodė, kad intrigos šioje dvikovoje „Neptūnui“ atgaivinti nebepavyks. Tačiau reikalai netrukus apsivertė aukštyn kojomis. Klaipėdiečiai surengė spurtą 16:2 ir priartėjo iki 5 taškų.

Prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 7 taškai – 40:33. Tačiau antroje rungtynių pusėje vėl ėmė ryškėti uteniškių pranašumas tiek puolant, tiek ginantis.

Prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė 14 taškų – 65:51. Prasidėjus paskutiniam kėliniui ekipos demonstravo skirtingą žaidimo stilių – klaipėdiečiai dažniau atakavo iš toli, o uteniškių atakas sėkmingai užbaigdavo centras Mindaugas Kupšas.

Vienu metu aukštaičių pranašumas buvo pasiekęs ir 22 taškus.

„Sveikinu „Juventus“ su pergale. Rungtynės mums labai nepavyko. Ėjome į aikštelę lyg ir susikaupę, tačiau stresas jautėsi. Norėjosi, kad jis greičiau dingtų. Nepavyko, o Utena nutolo. Tuomet vėl sugrįžome į rungtynes, bet tie sugrįžimai pareikalavo daug jėgų. Deja, deja“, – apgailestavo T. Gaidamavičius.

Naudingumu Klaipėdos ekipoje išsiskyrė Džiugas Slavinskas, pelnęs 17 taškų, atkovojęs 7 kamuolius, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 23 efektyvumo balus.

„Sunku kažką pasakyti, nes užėmėme prasčiausią, ketvirtą vietą. Nei medalio, nei ko. Buvo keista, atrodė, kad Utena turėtų jausti didesnį spaudimą, bet labiau susikaustę pradėjome mes. Paleidome varžovus, vėliau sugebėjome grįžti, tuomet pora klaidelių, kurias „Juventus“ pavertė taškais greitose atakose. Į tai atsakyti nebesugebėjome“, – konstatavo D. Slavinskas.

„Neptūnui“ už ketvirtą vietą įteiktas 10 tūkst. eurų čekis, „Juventus“ čekyje buvo užrašyta didesnė suma – 15 000.

„Neptūnas“ – „Juventus“ – 69:86 (11:21, 22:19, 18:25, 18:21)

„Neptūnas“:  Džiugas Slavinskas – 17, Matas Jogėla – 12, Norbertas  Giga – 10, Benas Griciūnas – 9, Žygimantas Janavičius, Evaldas Šaulys – po 7, Giedrius Stankevičius – 5, Nojus Mineikis – 2.