2024 20 balandžio

G. Voitechovskaja turnyre Islandijoje įveikusi visas varžoves, tapo nugalėtoja

Islandijos badmintono taurės etapo turnyre, vykusiame Habnarfjorduro mieste, tarp moterų triumfavo klaipėdietė Gerda Voitechovskaja.

10 dalyvių varžybose mūsų badmintonininkė lengvai nukeliavo iki finalo.

Lietuvos atstovė per 26 min. 21:5, 21:9 įveikė Björk Orradottir , per 28 min. 21:14, 21:6 – Karoliną Prus, per 24 min. pusfinalyje pranoko Margret Finnbogadottir – 21:6, 21:9.

Finale G. Voitechovskajai prireikė trijų setų ir 40 min., kad įrodytų savo pranašumą prieš Islandijos čempionę Julianą Karitas Johannsdottir – 16:21, 21:9, 21:12.

Moterų dvejetų turnyre uostamiesčio badmintonininkė rungtyniavo su islande Solrun Anna Ingvarsdottir. Tarptautinis duetas B grupėje įveikė Lilją Bu, Ragnheifur Birna Ragnarsdottir – 21:5, 21:4, tačiau 22:24, 17:21 pralaimėjo J. K. Johannsdottir ir K. Prus.

Nepaisant nesėkmės G. Voitechovskaja ir S. A. Ingvarsdottir pateko į pusfinalį. Mūšyje dėl bilieto į finalą, kol palaužė Elsą Nielsen, Margret Finnbogadottir, jos sugaišo 49 min. – 15:21, 21:15, 24:22.

Moterų dvejetų finalas buvo vienas iš gražiausių kovų turnyre. Tačiau jis sėkmingiau susiklostė varžovėms Sigrifur Arnadottir ir Thorunnei Eylands, kurios išplėšė pergalę 21:17, 23:21.

G.Voitechovskaja ir S. A. Ingvarsdottir gavo antrosios vietos prizus.

Klaipėdietė į Islandiją išvyko pas širdies draugą, buvusį Klaipėdos „Dragūno“ rankininką Igorį Kopišinskį, dabar rungtyniaujanti Islandijos aukščiausios lygos čempionate. G. Voitechovskaja nesigėri vien gražiais šios šalies peizažais, o treniruoja Islandijos jaunuosius  badmintonininkus.