2024 20 balandžio

Bendraamžiai iš Šiaulių ir antrą kartą užtvojo klaipėdiečiams

Klaipėdos „VKKM–Neptūno“ krepšininkai penktadienio vakarą buvo kupini ambicijų atsilyginti už pralaimėjimą panašaus amžiaus – Šiaulių sporto gimnazijos moksleivių sudarytai „Saulės–SG“ ekipai.

Regionų krepšinio lygos čempionato B diviziono čempionato pirmajame rate šiauliečiai klaipėdiečius nubaudė kone 30 taškų skirtumu – 97:68.Tačiau nėra tas vilkas toks baisus, kaip buvo galima spręsti pagal pirmosios akistatos rezultatą. Šiauliečiai RKL pirmenybėse, iki kelionės į Klaipėdą, turėjo vos viena pergale daugiau nei „knašiukai“ ir turnyrinėje rikiuotėje buvo kaimynai „iš viršaus“.

Tad Gyčio Krugelevičiaus komanda turėjo gerą galimybę atsilyginti už skaudų pralaimėjimą, taip pat pagerinti turnyrinę situaciją.

Tačiau viltis liko viltimis. Saulės miesto „Saulė–SG“ ir antrą kartą buvo stipresnė, uostamiestyje išplėšusi pergalę 67:64.

Po pirmųjų atakų uostamiesčio jaunuoliai buvo priekyje 4:2, tačiau praleidę 8 „sausus“ taškus, gana greitai atsiliko 4:10. Banguotai vykusiame susitikime, netrukus septynių taškų iš eilės serija atsakė šeimininkai – 11:10. O tuomet jau tokia pat porcija tėkštelėjo svečiai – 17:11.

Prasidėjus antrajam ketvirčiui „sauliukai“ įgijo 9 taškų pranašumą 24:15. Įpusėjus kėliniui, po Mato Stapono dvitaškio, švieslentėje vėl spingsėjo lygybė – 26:26.

Tąsymasis, žygiuojant greta, vyko iki didžiosios pertraukos ir pusę trečiojo kėlinio.

Lemiamas šiauliečių spurtas buvo surengtas, kai niekas to nesitikėjo – baigiantis trečiajam ketvirčiui. Po atvykėlių atakų bangų „Saulė–SG“ užaugino persvarą nuo 43:39 iki 52:39.

Prasidėjus paskutiniajam kėliniui, šiauliečiai pasiekė rekordinį 18 taškų pranašumą – 61:43.

Norėtųsi paklausti, ką „knašiukai“ veikė aikštelėje 32 min., kai per likusias aštuonias jie pradėjo taip žaisti, kad varžovai vos gaudė kvapą. Nuo 32-osios iki 40-osios min. Šiaulių krepšininkai pelnė vos 6 taškus, o klaipėdiečiai – 21. Paskutinėmis minutėmis aikštelėje liepsnojo laužai, tvyrojo parako kvapas, likus 19 sek., po Kornelijaus Ziko realizuotų baudų, ekipas skyrė vos 3 taškai.

Likus 9 sek. uostamiesčio penketukas perėmė kamuolį, tačiau K. Ziko iš tritaškio zonos mestas kamuolys tikslo nepasiekė.

„VKKM–Neptūnas“ – „Saulė–SG“ 64:67 (15:17, 19:18, 7:21, 23:11).

„VKKM–Neptūnas“: Kornelijus Zikas – 18, Matas Staponas – 16, Aringas Brazauskas – 11, Justas Maceikis – 8, Martynas Pronskus, Edvinas Narkus ؘ– po 4, Rytis Šakaitis – 3.