Moterų krepšinio rezultatyvumo antirekordas – nuo neatmenamų laikų

Klaipėdos LCC tarptautinis universiteto penketukas, Vilniuje 46:26 sutriuškinęs „Kibirkšties–VKM“ komandą, trinktelėjo durimis paskutinėse Lietuvos moterų krepšinio čempionato rungtynėse.

Tačiau antroji sėkmė sezone leido pagal pergalių skaičių tik pasivyti varžoves, o dėl nepalankesnio tarpusavio rungtynių (bendras – 2:2) taškų  skirtumo debiutantės liko paskutinėje vietoje.

Tai kas vyko pirmajame kėlinyje, sunku buvo suvokti, kad tai krepšinio varžybos 21-ajame amžiuje. Vilnietės per pirmąsias dešimt minučių sugebėjo surinkti 6 taškus, klaipėdietės – vienu daugiau.

Antrajame kėlinyje sostinės penketukas ir toliau buksavo, o klaipėdietės sugebėjo išsijudinti.

Lemiamas buvo trečiasis ketvirtis. Ema Januškevičiūtė pataikė dvitaškį bei tritaškį, Evelina Razgutė pridėjo tikslų baudos metimą ir LCC pranašumas išaugo iki 14 taškų – 28:14.

Viešnios taip pat kiek sėkmingiau sužaidė trečiojo kėlinio pabaigą ir po taiklaus Rusnės Būgaitės metimo įgijo 16 taškų pranašumą – 35:19, kurio pakako iki pat susitikimo pabaigos.

„Kibirkštis-VKM“ pasiekė šio čempionato antirezultatyvumo rekordą. Šios sporto šakos senbuviai neatsimena tokio nerezultatyvaus žaidimo Lietuvos moterų krepšinio rungtynėse.

Vilnietės iš dvitaškio zonos pataikė 11 kartų iš 48, iš tritaškio zonos visi 14 metimų buvo netaiklūs.

Klaipėdietės irgi nenorėjo nusileisti – iš 40 dvitaškių pataikė vos 7.

„Kibirkštis–VKM“ – LCC TU 26:46 (6:7, 8:15, 5:13, 7:11).

LCC TU: Viltė Andrunavičiūtė, Vestina Keburytė – po 10, Ema Januškevičiūtė – 9, Rusnė Būgaitė – 7, Evelina Razgutė, Austė Jurevičiūtė – po 5.