Lietuviai akivaizdžiai pranoko estus ir latvius

Klaipėdoje išdalyti visi Baltijos šalių plaukimo čempionato medaliai. Nemažai jų liko baseine, kuriame vyko varžybos.

Antrą dieną ypač sėkminga klaipėdiečiams buvo vyrų 400 m rungtis įvairiais stiliais, kurioje šeimininkai iškovojo visus tris aukso medalius.

Jaunių čempionu tapo Karolis Olišauskas – 4 min. 48,49 sek., jaunimo ir „open“ grupių – Nojus Skirutis – 4 min. 35,67 sek.

K. Olišauskas dar pasidabino bronzos medaliu už trečią vietą „open“ grupėje.

Lemiamose 200 m laisvu stiliumi rungties varžybose žingsnelį į priekį žengė Edvinas Česnakas. „Gintaro“ sporto centro auklėtinis rytą jaunimo grupėje buvo iškovojęs bronzos medalį (1 min. 55,31 sek.), o A finale E. Česnakas plaukė dar greičiau – 1 min. 53,34 sek. Šis rezultatas jam garantavo vicečempiono vardą „open“ grupėje.

Sidabrą „open“ grupė plaukusi 200 m krūtine iškovojo Aušrinė Bakutytė 2 min. 40,42 sek. Šioje rungtyje įdomiai klostėsi situacija. Ryte klaipėdietė buvo absoliučiai greičiausia. Distancijoje sugaišusi 2 min, 42 se,71 sek., A. Bakutytė tapo jaunių čempione.

Lemiamose varžybose uostamiesčio plaukikę akivaizdžiai aplenkė kita Lietuvos atstovė Kotryna Teterevkova – 2 min. 31,48 sek. Akivaizdu, kad varžovė atrankos varžybose plaukė įjungusi trečią pavarą.

Du klaipėdiečiai bronzos medalius nukalė plaukdami nugara. „Open“ grupės 100 m distancijoje trečia buvo Paulina Pekūnaitė – 1 min. 05,54 sek. Čia nebuvo staigių svyravimų. Klaipėdietė ir atrankos varžybose buvo trečia.

Bronzos spalvos žetonu medalių kolekcija papildęs E. Česnakas, užėmė prizinę vietą „open“ grupės 50 m rungtyje – 26,54 sek.

Negana to, uostamiesčio plaukikas su kitais rinktinės draugais laimėjo čempionato baigiamąją rungtį –vyrų estafetę 4 po 100 m laisvu stiliumi. Greičiausiai plaukę lietuviai sugaišo 3 min. 25,51 sek.

Komandinėje įskaitoje pergalę šventė lietuviai. Antroji vieta atiteko estams, o treti liko latviai.

Jaunių grupėje lietuviai pelnė 304 taškus, estai – 188, latviai – 84. Jaunimo grupėje kova buvo atkaklesnė: Lietuva – 248, Estija – 195, Latvija – 83.

„Open“ (atviroje) grupėje šeimininkų persvara buvo milžiniška: Lietuva – 709, Estija – 303, Latvija – 227.