„Neptūnas“ pralaimėjo laimėtas rungtynes

Itin apmaudžią nesėkmę Lietuvos krepšinio lygos čempionate patyrė Klaipėdos „Neptūnas“. Prienuose, rungtynėse su „Cbet“ komanda, pajūrio krepšininkai pirmavo net 23 taškais, tačiau neišsaugoję turėtos persvaros, kapituliavo 66:72.

Prienų arenoje sekmadienį buvo sužaistos dvi visiškai skirtingos rungtynių pusės. Antrajame kėlinyje karaliavo svečiai iš Klaipėdos, kurie turėjo 23 taškų pranašumą – 40:17, 46:23. Atrodė, kad intrigos šioje dvikovoje neliko. Net ir prieš ilgąją pertrauką Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai išlaikė 21 taško pranašumą.

Tačiau, trečiajame ir ketvirtajame kėlinyje aikštelėje pradėjo siautėti šeimininkai – Prienų krepšininkai. Vien per trečiąjį kėlinį „CBet“ pelnė 28 taškus, o tai yra daugiau, nei per pirmuosius du kartu sudėjus (25). Tokiu būdu Manto Šerniaus kariauna per kėlinį sušvelnino skirtumą 15 taškų ir prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė 6 taškai.

Paskutiniame ketvirtyje „CBet“ nemažino tempo ir demonstravo pasakišką gynybą – iki pat paskutinės kėlinio minutės „Neptūnas“ buvo pelnęs tik tris taškus, o viso kėlinį klaipėdiečiai baigė surinkę 7 taškus. Prieniškiai pirmą kartą rezultatą išlygino likus 5 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, kai tolimą tritaškį smeigė Dominykas Domarkas – 62:62.

Lemiamomis akimirkomis pasipylė klaidos, tačiau pergalę prieniškiams garantavo Mindaugo Sušinsko tritaškis, likus pusantros minutės. Po šio taiklaus šūvio šeimininkai įgijo penkių taškų persvarą.

Abi komandos klydo dažnai, „CBet“ kamuolį prarado 12 kartų, o „Neptūnas“ varžovams dovanojo 18 kamuolių, kurių vien 11 antroje rungtynių dalyje.

Per antrąją rungtynių pusę prieniškiai klaipėdiečiams leido pelnyti  vos 20 taškų, o per pirmuosius du kėlinius į savo krepšį praleido daugiau nei dvigubai daugiau – 46.

Po šios dvikovos „CBet“ ir „Neptūno“ komandos yra surinkusios po lygiai pergalių – aštuonias. Tiesa, Prienų ekipa dar turi vienerias rungtynes atsargoje.

Komandos savotiškas naujokas Darrinas Dorsey nevyko į Prienus dėl blauzdos skausmų.

„CBet“ – „Neptūnas“ 72:66 (10:28, 15:18, 28:13, 19:7).

„Neptūnas“:  Matas Jogėla – 14, Benas Griciūnas – 10, Evaldas Šaulys, Simas Galdikas, Džiugas Slavinskas – po 8, Žygimantas Janavičius – 6, Martynas Mažeika – 5, Norbertas Giga – 4, Giedrius Stankevičius – 3.