2024 23 balandžio

Klaipėdietės su jaunosiomis vilnietėmis žaidė it katė su pele

Klaipėdos „Neptūnas“, 65:62 įveikęs Vilniaus „Kibirkštį–VKM“, pergale baigė Lietuvos moterų krepšinio čempionato pirmąjį etapą.

Abiems komandoms rungtynės neturėjo reikšmės, todėl uostamiesčio krepšininkės žaidė atsainiai, o tuo naudojosi jaunosios šeimininkės. Jurgitos Štreimikytės auklėtinės nurūko į priekį 16:10. Tačiau tai joms greitai atsirūgo. Įjungusios kitą pavarą, klaipėdietės aplenkė varžoves ir laimėjo kėlinį 19:16. Dar du taškus pelniusios antrajam kėliniui prasidėjus, Andros Gabalytės auklėtinės iš viso pelnė 11 „sausų“ taškų.

Negana to, greitai „Neptūnas“ turėjo 11 taškų persvarą – 29:18.

Vietoje to, kad padidintų skirtumą, jos vėl atleido vadeles. Prasidėjus antrajai pusei Vilniaus krepšinio mokyklos merginos vėl buvo greta – 32:35, 38:41, o vėliau net persvėrė rezultatą  42:41.

Viešnios, pelniusios 12 „sausų“ taškų, dar kartą surengė auklėjamąją valandėlę „išsišokėlėms“ – 53:42.

Pagalvojusios, kad jau turi pergalę, atidavė iniciatyvą šeimininkėms. Vilnietės spurtavo, sumažino atsilikimą iki 2 taškų – 62:64. Negana to, paskutinėje atakoje jos turėjo kamuolį.

Tačiau jaunosios krepšininkės du kartus vaikiškai suklydo. O pergalę baudos metimu įtvirtino A.Gabalytė – 65:62.

Nugalėtojoms Ionna McKenzie pasiekė tris dviženklius rodiklius. Amerikietė pelnė 14 taškų, 17 kartų atkovojo kamuolį ir uždirbo 26 naudingumo balus.

Rezultatyviausiai tarp nugalėtojų žaidė trenerė. A. Gabalytė pelnė 16 taškų ir surinko 26 efektyvumo balus. Ligita Tamulytė surinko 15 taškų, Agnė Černeckytė – 13.

Pusfinalyje uostamiesčio ekipa iki dviejų pergalių kovos su Kauno „Aisčių–LSMU“ ekipa. Pirmasis šių komandų susitikimas įvyks ketvirtadienį.

„Kibirkštis–VKM“ – „Neptūnas“ – 62:65 (16:19, 14:16, 12:13, 20:17).

„Neptūnas“: Andra Gabalytė – 16, Ligita Tamutytė – 15, Ionna Mckenzie – 14, Agnė Černeckytė – 13, Gintarė Paulauskaitė – 4, Ugnė Grinkevičiūtė – 3.