Čempionato rungtynės – žaidybinio pobūdžio treniruotė

Klaipėdos „Dragūnas“ Lietuvos rankinio čempionato rungtynėse su pirmenybių autsaideriu – „Utenos“ klubu ryžosi žaisti be savo lyderių, išlydėtų į nacionalinės rinktinės stovyklą.

Tuo džiaugėsi uostamiesčio ekipos dubleriai, kuriems treneris Artūras Juškėnas patikėjo iškovoti du taškus. Jaunimas nenuvylė – įveikė aukštaičius triuškinamu skirtumu – 47:21.

Kaip sekasi draugams, Žanas Gabrielius ir Deividas Virbauskai, Gytis Šmantauskas, Mykolas Lapiniauskas, jų veiksmus stebėjo per internetą.

Ne tik griežto trenerio, bet rūstaus kapitono Arvydo Bučiaus raginami jaunuoliai greitai susikrovė saugią įvarčių persvarą – 4:1, 8:3, 12:4. Ši persvara stabiliai didėjo viso pirmojo kėlinio metu, o sulaukus pertraukos klaipėdiečiai jau pirmavo 22:9.

Galėjo skirtumas būti vienu įvarčiu mažesnis. Tomas Valentukevičius, kai jau buvo pasibaigęs kėlinio laikas, o prieš save matė šešių žaidėjų, iškėlusių rankas, gyvatvorę, įsigudrino pelnyti įvartį iš, rodos, neįmanomos situacijos.

Antroji pusė uteniškiams permainų neatnešė. Kone dešimt minučių jiems nepavyko pelnyti nė vieno įvarčio, o per tą patį laiką šeimininkai rezultatyviai baigė 10 atakų –23:10, 33:11.

Didelis skirtumas atpalaidavo klaipėdiečių raumenis, jie gerokai pasyviau ėmė ginti savo tvirtovę. Nieko prarasti neturėję uteniškiai ėmė rezultatyviai „bombarduoti“ daugkartinių čempionų tvirtovę. Per antrąjį kėlinį svečiai surengė 12 sėkmingų atakų. Tačiau ir „Dragūno“ įvarčių fabrikas veikė sklandžiai – 47:21.

„Sekėsi, sakyčiau, neblogai. Stengėmės atakuoti greitomis atakomis, protingai žaisti ir nenuvertinti varžovų. Neblogai sekėsi ir deriniai, dauguma jų pavyko. Reikėtų tobulinti metimus, atrodo, bėgi vienas į vartus, meti, bet nepataikai. Trūko metimo kokybės. Aišku, kai jau esi ore su kamuoliu, nebe tas galvoje“, – trumpai rungtynių eigą apžvelgė „Dragūno“ žaidėjas Ignas Savičius.

„Dragūnas“ – „Utena“ 47:21 (22:8).

„Dragūnas“: Danila Chlušakas – 11, Ignas Savičius – 8, Laurynas Simonavičius – 6, Arvydas Bučius – 5, Tomas Valentukevičius, Rokas Palskys, Edvinas Aidukonis – po 4, Orestas Biknius – 3, Lukas Juškėnas, Tomas Drakšas – po 1.