Ketvirtfinalio bilietas prarastas likus keturioms sekundėms

Klaipėdos „VKKM–„Neptūno“ penketukas, Regionų krepšinio lygos B diviziono čempionato aštuntfinalyje buvęs arti staigmenos, nesugebėjo gerbėjams pateikti malonaus siurprizo.

Lemiamosiose trečiosiose rungtynėse su Anykščių „KKSC–Elmiu“, uostamiesčio krepšininkams pergalė išsprūdo likus keturioms sekundėms – 75:77.

Nors pirmosios minutės palankiau klostėsi šeimininkams – 8:2, tačiau „knašiukai“ greitai likvidavo „įsiskolinimą“, pelnę 7 taškus iš eilės.

Dar vieną šuolį pajūrio vaikinai atliko „Elmiui“ pirmaujant 12:9. Po Aringo Brazausko dvitaškio ir Mato Stapono septynių taškų iš eilės, svečiai nurūko į priekį 18:12, o vėliau 25:17.

Kas aikštelėje dėjosi antrajame kėlinyje, sunku buvo patikėti. Klaipėdiečiai, sukaustę varžovus, patys darė ką norėjo. Skirtumas atvykėlių naudai augo lyg ant mielių – 35:17. Nors prieš ilgąją pertrauką anykštėnai kiek aptirpdė „knašiukų“ pranašumą, tačiau vis tiek dar buvo įtikinamas – 44:30.

Po poilsio, svečiams ėmė slysti žemė iš po kojų. Palyginti su antruoju kėliniu, komandos apsikeitė vaidmenimis. Kone kiekvieną „Elmio“ ataka pasiekdavo tikslą, o Gyčio Krugelevičiaus auklėtiniai ėmė blaškytis. Trečiojo kėlinio rezultatas 29:10 kalba pats už save. Pajūrio jaunuoliai, ištaškę turėtą persvarą, likus dešimčiai minučių jau matė varžovų nugaras – 54:59.

Paskutinį kėlinį klaipėdiečiai pradėjo tarsi nebūtų buvę juodo trečio kėlinio. Vieną po kito taikliai siuntę kamuolį į krepšį, greitai susigrąžino „lyderių marškinėlius“ – 61:59.

Ketvirčiui persiritus į antrą pusę, pajūrio penketukas dar labiau įsismagino. Likus žaisti pusantros minutės „VKKM–Neptūnas“ turėjo net 7 taškų rezervą – 72:65. Tačiau anykštėnai sugebėjo per trumpą laiką pelnyti šešis taškus. O vėliau dar tris – 74:72.

Kai atrodė, kad nerezultatyviai baigsis dar vienas išpuolis, paskutinę atakos sekundę „kosminį“ tritaškį pataikė Kornelijus Zikas. O likę buvo žaisti 11 sek.

Po minutės pertraukėlės šeimininkai gana greitai rado spragą klaipėdiečių gynyboje – 76:75. Skubėdami uostamiesčio krepšininkai padovanojo varžovams kamuolį. Tyčia prasižengę, jie suteikė varžovams mesti dvi baudas, kurių tik viena buvo taikli.

Per likusias 3,5 sek. svečiai, neturėję minutės pasitarti, nesurengė atakos – kamuolys įstrigo aikštelės viduryje.

Anykštėnai ketvirtfinalyje žais su „Radviliškiu“, o „knašiukai“ galės visą dėmesį skirti Moksleivių krepšinio lygos pirmenybėms.

„KKSC–Elmis“ – „VKKM–Neptūnas“  77:75 (17:25, 13:19, 29:10, 18:21).

„VKKM–Neptūnas“: Matas Staponas, Aringas Brazauskas – po 17, Justas Maceikis – 14, Kornelijus Zikas – 11, Martynas Pronskus – 9, Edvinas Narkus – 4, Deividas Momkus – 3.