2024 20 balandžio

Uostamiestyje vilnietėms pavyko atsitiesti

Lietuvos moterų krepšinio čempionato finale, kovoje dėl čempionų karūnos, Klaipėdoje antrąsias rungtynes žaidė „Neptūno“ ir Vilniaus „Kibirkšties–MRU“ penketukai.

Pajūryje sėkmė šypsojosi viešnioms, laimėjusios susitikimą 73:60 ir išlyginusioms bendrą rezultatą – 1:1.

Antrąsias finalo rungtynes geriau pradėjo šeimininkės, išsiveržusios į priekį 11:6. Vilnietės nuolat buvo šalia, kartais net išlygindavo rezultatą.

Prasidėjus trečiajam ketvirčiui Dominyka Paliulytė, pelniusi aštuonis taškus iš eilės, išvedė „Neptūną“ į priekį rekordine persvara – 40:31.

Tačiau sostinės krepšininkės pernelyg greitai ištirpdė šį skirtumą. Negana to, net persvėrė rezultatą savo naudai – 43:40.

„Kibirkštis–MRU“, atsakiusi spurtu 17:2, turėjo 6 taškų pranašumą – 48:42.

Andros Gabalytės amazonės nesirengė sudėti iečių. Ketvirtajame kėlinyje Agnės Černeckytės du tritaškiai priartino „Neptūną“ iki 58:60.

Tačiau per likusias keturias minutes ir 41 sekundę šeimininkės surinko vos du taškus.

Sostinės klubas dvikovą baigė tarpsniu 13:2 ir šventė pergalę įtikinamu skirtumu 73:60.

A. Černeckytė pataikė 4 tritaškius iš 7, iš viso pelnė 21 tašką (2: 2/3, 3: 4/7, 1: 5/5 ), ir surinko 27 naudingumo balus.

Antradienį Vilniuje komandos susitiks trečią kartą.

„Neptūnas“ – „Kibirkšis–MRU“ 60:73 (14:12, 18:19, 15:17, 13:25).

„Neptūnas“: Agnė Černeckytė – 21, Dominyka Paliulytė – 12, Dalia Donskichytė – 9, Andra Gabalytė – 7, Ligita Tamutytė – 6, Gintarė Paulauskaitė – 5.