2024 23 balandžio

„Neptūno“ premjerą savo scenoje sugadino pralaimėjimas ir dingusi šviesa

Klaipėdos „Neptūno“ futbolininkai, pirmajame Lietuvos 1-osios lygos futbolo čempionato ture pamokę „Panevėžio B“ jaunuolius, antrajame ture patys sulaukė pamokų iš „Šiaulių“ ekipos žaidėjų.

„Dviratininkų“ miesto vienuolikė uostamiestyje šventė įtikinamą pergalę 3:0. Du įvarčiai krito iki pertraukos, trečiasis – susitikimui baigiantis.

Uostamiesčio klubui tai buvo pirmosios varžybos savo aikštėje žaidžiant 1-ojoje lygoje.

Tad savotiška premjera savo scenoje nuvylė „Neptūno“ gerbėjus.

Ypač apmaudus buvo pirmasis įvartis, kai būrys klaipėdiečių praleido kamuolį, o niekieno neprižiūrimas Algis Jankauskas iš arti nukreipė kamuolį į tinklą.

Po keleto minučių rezultatą galėjo išlyginti Denisas Matichinas, tačiau jaunasis futbolininkas, sulaukęs iš Mariaus Papšio puikaus perdavimo, šovė ne į stačiakampį, o į dausas.

Baigiantis kėliniui, 42-ąją min. kontrataką surengę svečiai padvigubino skirtumą. Egidijus Dusevičius nesugebėjo sutrukdyti Deividui Dovydaičiui nukreipti kamuolį į vartus.

Antrajame kėlinyje svečiai, dėl esamo rezultato, žaidė dar drąsiau, klaipėdiečiai „Šiaulių“ baudos aikštelėje lankėsi gana retai.

Dėl trečiojo įvarčio, kritusio 74-ąją min., kaltę turėtų prisiimti uostamiesčio ekipos gynėjų grandis, leidusi šiauliečiams šeimininkauti prie jų vartų. Vienas iš „Neptūno“ futbolininkų, galėjęs išspirti kamuolį toli nuo vartų, jį, lyg ant lėkštutės, parideno varžovui.

Rungtynės baigėsi incidentu. Likus iki pagrindinio laiko pabaigos trims minutėms dirbtinės dangos aikštėje užgeso kai kurie prožektoriai.

Susitikimo arbitras Orestas Abramavičius ir komisaras Edmundas Gaigalas, sulaukę komandų sutikimo ir 90-osios minutės, nusprendė baigti mačą.

„Žiūrint į rezultatą, rungtynės – nesmagios, – po susitikimo nuotaikos neturėjo „Neptūno“ treneris K. Ivaškevičius. – Gavome pamokų iš lygos senbuvių. Rungtynes pradėjome gana neblogai. Tokiose varžybose ir gali pamatyti savo lygį. Mažos klaidelės – kažkur nesustabdei atakos, kojos nepastatei  ir 0:2. O vėliau jau buvo sudėtinga vytis. Turėjome keletą progų, tačiau jų neišnaudojome. Po pertraukos bandėme keisti žaidimą, praleidome trečią įvartį. Nors trūko Jono Bičkaus, tačiau momentais neblogai judėjo jaunimas.“

„Neptūnas“ – „Šiauliai“ 0:3 (0:2).

Įvarčiai: 11 min. Algis Jankauskas; 42 min. Deividas Dovydaitis; 78 min. Vaidas Viktoravičius.

„Neptūnas“: Matas Daškus,  Erikas Vainoras, Martynas Velyvis (38 min. įspėtas), Levas Sonas, Vladislavas Kučerovas, Denisas Matichinas (nuo 82 min. Tomas Gvazdinskas), Tautvydas Špiegis (48 min. įspėtas), Marius Papšys (nuo 88 min. Aleksandras Fiodorovas), Laurynas Barsteika (nuo 82 min. Jevgenijus Dodonovas), Egidijus Dusevičius (52 min. įspėtas), Adomas Ankudinovas (19 min. įspėtas, nuo 76 min. Tomas Jonušas).