Pirmajame etape – pergales šventė A. Ramanauskaitė ir V. Mockus

Lietuvos kroso taurės varžybų 1-asis etapas sukvietė greitakojus į Palangos botanikos parką. Parungtyniauti pajūryje panoro arti 200 sportininkų iš įvairių šalies vietovių. Klaipėdiečiai bėgikai buvo lyderiai dviejose grupėse.

Jaunių merginų 3000 m distancijoje nepralenkiama buvo Agnė Ramanauskaitė. Mindaugo Krakio auklėtinė finišą pasiekė per 12 min. 35 sek. Kaunietė Rugilė Miklyčiūtė atsiliko 7 sek., Ausrėja Žilinskaitė iš Kelmės – 21 sek.

Uostamiesčio bėgikai pirmavo ir jaunučių berniukų, gimusių 2006–2007 m., varžybose. Etapo nugalėtojo vardą iškovojo Valentas Mockus. Lino Bružo ugdytinis 2000 m nubėgo per 6 min. 48 sek. Keliais žingsniais nuo atsiliko komandos draugas Joris Dėdinas, liniją kirtęs per 6 min. 50 sek. Čia pat buvo ir trečią vietą užėmęs Vilius Danilovas iš Kelmės – 6 min. 53 sek.

Penktas šioje grupėje tarp 18 dalyvių buvo klaipėdietis Artemijus Dmitrenka – 7 min. 09 sek.

Merginų ir moterų grupėje (4000 m) per žingsnį nuo prizininkių liko dvi klaipėdietės. Kornelija Dūdaitė (15 min. 40 sek.) užėmė ketvirtą vietą, Vilmantė Gruodytė (16 min. 17 sek.) – penktą.

Mergaičių, gimusių 2008 m. ir vėliau, varžybose uostamiesčio bėgikės irgi pretendavo į prizininkių būrį, tačiau pristigo jėgų.

Evija Zaboraitė užėmė 5-ąją vietą tarp 33 dalyvių – 3 min. 56 sek., Gaelle Žilys – 6-ąją – 3 min. 56 sek., Sofija Butkutė – 8-ąją – 4 min. 01 sek.

To paties amžiaus berniukų rungtyje klaipėdietis Gytis Būzius užėmė 7-ąją poziciją tarp 13 krosininkų – 4 min 04 sek.

Vyrų varžybose septintas tarp 25 sportininkų buvo Gediminas Simutis. Žinomas atletas, dalyvaujantis ultrasunkiose trasose, Baltijos pakrantėje 6000 m nubėgo per 21 min. 14 sek. Aštuntas buvo kitas klaipėdietis Augustas Jakubynas – 21 min. 42 sek., 11-as – Justas Rimša – 22 min. 00 sek.

Klaipėdiečiai siautė estafečių rungtyse. Jaunių ir jaunimo grupėse uostamiesčio bėgikai buvo pirmi, vaikų ir jaunučių – antri.

Miestų grupėje nugalėjo kauniečiai – 252 taškai, antri buvo Klaipėdos atstovai – 220 taškų. Treti – Šiaulių bėgikai – 95.

Gal šiauliečiai būtų aplenkę klaipėdiečius, tačiau Šiaulių rajonas savo sportininkų nedavė miestui, o atstovavo savarankiškai ir užėmė pirmą vietą rajonų grupėje – 142 taškai.

Antrasis etapas vyks po dviejų savaičių Šiauliuose.