2024 26 balandžio

D. Gailiaus ketvirtosios sugrįžtuvės paženklintos pergale

Į Klaipėdą  iš Vokietijos grįžęs Deividas Gailius padėjo „Neptūnui“ nutraukti nesėkmių grandinę Lietuvos krepšinio lygos čempionate. Uostamiesčio krepšininkai pergalę prieš Kėdainių „Nevėžį–Optibet“ 84:83 iškovojo po penkių paeiliui pralaimėjimų.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai – kėdainiečiai. Po trijų minučių jie turėjo 7 taškų pranašumą – 9:2. Pasyviai susitikimą pradėję Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai netruko įsivažiuoti ir surengė spurtą 10:0, po kurio įgijo 3 taškų persvarą –12:9.

Iki pertraukos vyko atkakli ir permaininga kova  – pirmaujanti komanda keitėsi net dešimt kartų.

Trečiajame kėlinyje „Neptūnas“ bandė padidinti persvarą, tačiau svečiai turėdavo savų kozirių. Vienas jų – Arielis Hukportis, pelnęs 10 taškų. Po jo taiklaus tritaškio, varžovai ištirpdė skirtumą iki vieno taško.

Kėliniui baigiantis uostamiesčio komandai pavyko pelnyti šešis „sausus“ taškus. Likus žaisti 10 min., pajūrio penketukas turėjo 5 taškų atsargą – 67:62.

Baigiantis susitikimui žiūrovai prie ekranų sulaukė įtemptų minučių. „Nevėžis“, po Jokūbo Gintvainio tritaškio, persvėrė rezultatą savo naudai – 79:78. Šiuo metu ir prabilo į komandą grįžęs D. Gailius. Patyręs krepšininkas atsakė tokio pat „svorio“ metimu ir „Neptūnas“ susigrąžino dviejų taškų persvarą – 81:79.

Likus žaisti 9 sek. Sedrickas Barefieldas tritaškiu išlygino rezultatą – 83:83. Paskutinę ataką užbaigti buvo patikėta D. Gailiui. Jam pavyko suklaidinti gerą pažįstamą, kartu lankiusį Vlado Knašiaus krepšinio mokyklą Julių Kazakauską. „Nevėžio“ kapitono pražanga pasiuntė D. Gailių prie baudų metimo linijos. Švieslentei rodant mažiau nei 3 sek., klaipėdiečių puolėjas pataikė pirmą baudą, o antrą tyčia švystelėjo pro šalį. Šis sprendimas pasiteisino, nes svečiams neliko laiko atakai.

„Neptūnas“ – „Nevėžis“ – 84:83 (22:23, 21:17, 24:22, 17:21).

„Nevėžis“: Deividas Gailius – 17, Evaldas Šaulys – 14, Matas Jogėla – 11, Žygimantas Janavičius – 9, Benas Griciūnas, Martynas Mažeika – po 8, Simas Galdikas – 7, Norbertas Giga – 5, Giedrius Stankevičius – 3, Džiugas Slavinskas – 2.