Klaipėdos „laisvūnai“ – geriausi jaunimo pirmenybėse

Panevėžyje dvi dienas vyksiančiame Lietuvos jaunimo imtynių čempionate pirmieji medalius išsidalijo vaikinai „laisvūnai“ ir  merginos.

Laisvųjų imtynių grupėje, kurioje buvo 66 sportininkai, uostamiesčio atletai iškovojo po 4 aukso ir sidabro bei 3 bronzos medalius.

Sėkmingiausia klaipėdiečiams buvo svorio iki 79 kg grupė, kurioje mūsų stipruoliai iškovojo tris medalius iš keturių. Aukso žetonu pasidabino Vadimas Petrauskas, finale palaužęs panevėžietį Nojų Asipauską. Ant trečiojo prizininkų pakylos laiptelio kopė du pajūrio sportininkai Dominykas Žuravliovas ir Aleksandras Vairichas.

Du medalius – aukso ir bronzos – klaipėdiečiai pelnė sunkiausių dalyvių (iki 125 kg) grupėje. Triumfavo Ernestas Meniailovas, antras buvo panevėžietis Lukas Boguševičius, o trečią vietą užėmė Nikas Sergejevas.

Neįveikti ir su auksu iš Panevėžio išvyko Juozas Skulskis (iki 65 kg) bei Vilius Mikalauskas (iki 97 kg).

Keturiems uostamiesčio herakliams nepavyko žengti lemiamų žingsnių. Vicečempiono titulu galės didžiuotis Eduardas Desankovas, svorio iki 57 kg grupės finale pralaimėjęs panevėžiečiui Dovydui Deveikiui.

Finale nesėkmė ištiko ir Vytautą Pučinską (iki 70 kg), pralaimėjusį vilkaviškiečiui Deividui Pečiuliui, Herkų Petrauską (iki 74 kg), nusileidusį kelmiškiui Pauliui Leščiauskui, bei Martyną Kačinską (iki 86 kg), neatsilaikiusį kovoje su raseiniškiu Leandru Nutautu.

Tuo pačiu metu vykusiose merginų pirmenybėse kovojo 33 gražiosios lyties atstovės.

Tarp pagal moterų imtynių taisykles rungtyniavusių sportininkių prizininkėmis tapo dvi klaipėdietės – Meda Ančerytė ir Austėja Bistrubytė.

M. Ančerytė iškovojo nugalėtojos titulą svorio iki 65 kg grupėje, įveikusi pagrindinę varžovę Gabrielę Dilytę iš Šiaulių.

A. Bistrubytė pelnė bronzos medalį tarp imtynininkių, svėrusių iki 55 kg.

Antrą dieną medalius dalijosi graikų ir romėnų imtynių atletai.