2024 19 balandžio

„Neptūną“ pažemino ir autsaideris

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai, šį sezoną nedžiuginantys gerbėjų, dar kartą juos nuvylė pralaimėję žemiau Lietuvos krepšinio lygos čempionato turnyrinėje rikiuotėje esančiam Kėdainių „Nevėžiui“.

Vos aštuntą pergalę šventęs ir paskutinę vietą užimantis Lietuvos agurkų sostinės penketukas buvo pajėgesnis 88:77.

Uostamiesčio ekipai nesisekė jau nuo pirmųjų minučių. Negalėdami pataikyti, klaipėdiečiai atsiliko 0:7. Iš duobės Klaipėdos komandą traukti ėmė Žygimantas Janavičius, pirmąjį kėlinį pelnęs 8 taškus. Martynas Mažeika dviem baudos metimais išlygino rezultatą – 16:16, tačiau „Nevėžis“ ketvirčiui baigiantis vėl pabėgo 22:16.

Prasta „Neptūno“ gynyba pirmoje rungtynių pusėje, o ypač antrajame kėlinyje, neleido jiems pavyti varžovų. Kėdainių ekipa ėmė tolti nuo „Neptūno“, o Rafaelis Luzas paskutinę kėlinio sekundę pataikęs dvitaškį išvedė savo komandą į priekį 12 taškų skirtumu – 48:36.

Šeimininkai iki pertraukos didesniu nei dvigubu skirtumu laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 20:8.

Klaipėdiečių negelbėjo ir puikus Ž.Janavičiaus žaidimas: 15 taškų, 2 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 20 naudingumo balų.

Trečiajame kėlinyje po dviejų iš eilės Domanto Vilio tritaškių ir taiklaus Abramo Cankos dvitaškio, skirtumas tarp komandų išaugo iki rekordinio – 22 taškų. Tačiau klaipėdiečiai ginklų nesudėjo ir prieš ketvirtą ketvirtį santykį sumažino iki 56:72.

Stabilų pranašumą viso kėlinio metu laikęs Kėdainių „Nevėžis“ svečiams priartėti neleido, ir tik likus mažiau nei minutei iki susitikimo pabaigos skirtumas tapo vienženklis. Tačiau tai buvo viskas.