2024 19 balandžio

Klaipėdos dviratininkai šiaušė prie Kėdainių

Po metų pertraukos surengtos Kėdainių rajono 10 km atskiro starto dviračių sporto pirmenybės sulaukė gana didelio šios sporto šakos atstovų, tarp jų ir klaipėdiečių, dėmesio.

19–34 metų dviratininkų grupėje, kurioje buvo 24 dalyviai, vyko atkakliausia kova. Šiame būryje ir absoliučiai greičiausias buvo Aivaras Mikutis iš Kvėdarnos. Estų „Ampler Development“ komandos narys distanciją įveikė per 12 min. 31,0 sek. Klaipėdietis Justas Beniušis, ne taip seniai tapęs Ukrainos „Lviv cycling“ ekipos dviratininku nuo nugalėtojo atsiliko 17,3 sek. Kone akimirka nuo J. Beniušio atsiliko kaunietis Aristidas Kelmelis – 12 min. 50,1 sek.

Šeštas liko Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro auklėtinis Venantas Lašinis – 13 min. 35,5 sek. , 16-as – Andrejus Sokolovas – 15 min. 58,1 sek., 20-as – Valdas Šakūnas  – 16 min. 47,0 sek.

16–18 metų jaunių grupėje (18 sportininkų) uostamiesčio dviratininkai Rokas Adomaitis užėmė antrąją vietą – 12 min. 59,7 sek. Greitesnis buvo Kristupas Mikutis iš Kvėdarnos – 12 min. 55,4 sek.

Kiti mūsų miesto sportininkai į prizines vietas nepretendavo: Arvydas Žukauskas – 14 min. 02,9 sek. (7 v.), Arnas Andrijauskas – 16 min. 05,4 sek. (13 v.), Matas Gedrimas – 17 min. 18,7 sek. (15 v.), Dominykas Šleinius – 18 min. 07,9 sek. (18 v.).

Jaunučių, gimusių 2006 m. ir vėliau, grupėje rungtyniavo 10 berniukų. Trečią vietą užėmė klaipėdietis Rapolas Valeika – 17 min. 17,5 sek. Greitesni buvo vilnietis Vakaris Bukauskas (17 min. 08,1 sek.) ir kaunietis Justinas Pavlovas (17 min. 08,4 sek.). Ketvirtą ir penktą vietas užėmė pasiuntiniai iš uostamiesčio – Eimantas Žebrauskas – 17 min. 48,7 sek. ir Matas Dominauskas – 18 min. 13,6  sek.

35–49 m. veteranų grupėje (38 dalyviai) panoro pasivaržyti vienintelis dviratininkas iš Klaipėdos – Renaldas Urbanavičius. Jis tenkinosi 25-ąja vieta – 16 min. 29,7 sek.

Trasoje prie Kėdainių varžėsi ir trys pajūrio merginos. Joms kol kas sunkiai mynėsi pedalai. 16–18 metų merginų grupėje (4 dalyvės) rungtyniavusi Ieva Kadagytė buvo paskutinė – 18 min. 32,3 sek.

Mergaičių, gimusių 2006 m. ir vėliau varžybose (9 dalyvės), penktą vietą užėmė Monika Liutinskaitė – 18 min. 43,0 sek., aštuntą – Mantė Bidvaitė –19 min. 47,9 sek.