2024 19 balandžio

Čempionams „Neptūnas“ kandžiojosi du kėlinius

Šiame sezone Klaipėdos „Neptūnas“ yra akivaizdžiai silpnesnis nei Kauno „Žalgiris“. Tai patvirtinę daugkartiniai čempionai, sekmadienį pajūryje ketvirtą kartą 2020-2021 m. Lietuvos krepšinio čempionate įveikė uostamiesčio ekipą – 88:72.

Klaipėdiečiai įspūdingai pradėjo rungtynes – 8:0, 10:2, 12:4. „Žalgiris“ pirmuosius taškus pelnė prabėgus pusketvirtos minutės. Vėliau svečiai, Augustine Rubito bei Joffrey Lauvergne dėka artėjo – 12:14. O po į Kauną išvykusio klaipėdiečio Roko Jokubaičio metimo kėlinį „Žalgiris“ baigė pirmaudamas – 17:16.

Vos prasidėjus antrajam ketvirčiui „Neptūnas“ dar kartą išsiveržė į priekį 18:17, tačiau svečiai netrukus vėl persvėrė rezultatą ir nutolo 23:18, 30:24. Tiesa, pabėgti neįstengė – „Neptūnas“ buvo čia pat – 29:30. Dar vieną atakų bangą „Žalgiris“ surengė artėjant pertraukai –38:31.

Po poilsio kauniečiai dar labiau padidino skirtumą – 42:31, 52:39, 58:44.

Paskutinį kėlinį „Žalgiris“ išsaugojo turėtą pranašumą. Paskutinės atakos metu R. Jokubaitis tritaškiu kilstelėjo kauniečių persvarą iki rekordinės – 88:72.

Abiem komandoms mače trūko tolimų metimų – „Neptūnas“ pataikė vos 3 tritaškius iš 18, „Žalgiris“ – 3 iš 17. Žalgiriečiai visus juos įšovė per paskutiniąsias keturias mačo minutes.

„Neptūnas“ – „Žalgiris“ – 72:88 (16:17, 15:21, 20:26, 21:24).

„Neptūnas“: Deividas Gailius, Simas Galdikas – po 13, Žygimantas Janavičius – 11, Norbertas Giga – 10, Matas Jogėla – 9, Tadas Pažėra – 4, Evaldas Šaulys, Martynas Mažeika, Džiugas Slavinskas, Klaidas Metrikis – po 3.